Eesti triatloni karikasarja võitsid Henry Räppo ja Katrin Zaitseva

Henry Räppo. Foto: Eesti Triatloni Liit
Henry Räppo. Foto: Eesti Triatloni Liit

Tänavune Eesti triatloni karikasari lõppes finaaletapiga Elvas, kus võidurõõmu nautisid uue põlvkonna tegijad Henry Räppo ja Katrin Zaitseva. Mõlemad sportlased saavutasid kindla ülekaaluga esikoha ka karikasarja üldarvestuses.

Verevi järves ujutud 750 meetri järel sööstis rattarajale esimesena 20-aastane Räppo, kel lisaks neljale karikasarja etapivõidule on tänavusest hooajast ette näidata ka esimene Eesti meistritiitel täismeeste arvestuses. Kohe Räppo kandadel püsisid mõnesekundilise vahega hea sõber ja põhikonkurent Kevin Vabaorg ning alles noorte A klassis võistlev Johan Tamm.

Terve 20 km rattasõidu vältel käis tihe võitlus Räppo ja Vabaoru vahel, kes ülejäänud võistlejate ees enam kui pooleteise minutilise edumaa sisse sõitsid. Tehnilisel 4.8 km pikkusel jooksurajal pani oma tugevuse ja jooksukiiruse kindlalt maksma Räppo, kes ületas lõpujoone ajaga 55.18. Teisena lõpetas Kevin Vabaorg ajaga 57.02 (+1.44) ja kolmandana juuniorite klassis võistlev Johannes Sikk 58.17 (+2.59).

Naistest juhtis võistlust algusest lõpuni sünnipäevalaps Katrin Zaitseva, saades kirja võidutulemuse 1:03.48. Sarnaselt Räppole saavutas ka Zaitseva tänavuses karikasarjas neli etapivõitu ühes Eesti meistritiitliga. “Kui üldjuhul püstitan endale võistluseks mingisuguse eesmärgi, siis seekord läksin starti ilma selleta. Tulin kohale ja nautisin päeva. Nautisin, et saan oma sünnipäeval teha just seda, mida armastan kõige rohkem ehk triatloni. Rääkides lühidalt võistlusest, siis möödus see hästi. Algusest peale võtsin liidriohjad oma kätte ega lasknud neid käest kuni finišijooneni,” sõnas Zaitseva.

Võistlema asus ta korraliku koormuse pealt, sest üliõpilaste MMini on jäänud natuke alla kahe nädala. “Võistlusnädala alguses tundsin, et olen päris väsinud aga ei pööranud sellele suuremat tähelepanu. Ei oskagi öelda, kas see väsimus oli seotud haigestumisega, aga praegu võitlen kerge külmetusega ja loodan sellest võitlusest väljuda siiski võitjana. Nüüd on jäänu veel natuke aega, et vormi lihvida ja seejärel oma hooaja viimane etteaste triatlonis teha,” märkis Zaitseva.

Elvas järgnesid Zaitzevale teisena finišeerinud Paula-Brit Siimar 1:08.04 (+4.16), kolmandana lõpetas Merili-Mai Kivimets ajaga 1:08.15 (+4:27).

Elva finaaletapi tulemused