1. Vooremaa poolmaratoni võitsid Rauno Laumets ja Minna Kuslap

Rauno Laumets Vooremaa poolmaratonil. Foto: Andra Kirna
Rauno Laumets Vooremaa poolmaratonil. Foto: Andra Kirna

24. septembril toimus kultuuriselts Vanaveski eestvedamisel Jõgeval Vooremaa esimene poolmaraton, mille võitsid spordiklubi ProRunner esindaja Rauno Laumets ja spordiklubi Jooksupartner esindaja Minna Kuslap.

Laumets läbis 21,1 km ajaga 1:12.33. Ta edestas teisena lõpetanud Janar Juhvkovit (Treeningpartner) kümne minutiga. Juhkovi tulemus 1:22.35. Kolmanda koha sai Kaspar Songisepp 1:25.03-ga. Võit tuli Rauno Laumetsa jaoks kergelt. “Kahju, et konkurentsi polnud. Vorm on hea, kindlasti jäi palju varu sisse. Jooksin üksi mõnusas mugavustsoonis. Kuna jooksin koduradadel, siis võita oli ikka väga hea. Tunnustan enda klubi liikmeid perfektse korralduse eest,” ütles Laumets ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Laumetsa hooaeg veel päris läbi pole ja lubas veel mõne stardi teha.

Janar Juhkovi jaoks osutus Vooremaa poolmaraton raskeks, sest ta osales eelmisel päeval Kostiveres jooksuvõistlusel. “Kui jõudsin esimesesse tõusuni, siis kohe tundsin, et eilsed võistlused on jalgades. Vahepeal jooksime suusarajal ja see oli kohati üpris libe hommikuse kaste tõttu. Kui jõudsin esimese joogipunktini, siis kohe jooki kätte ei saanud. Jooksin tagasi, et uuesti võtta, kuna ilma oleksin ma “kutu” olnud. Lõik 6-9 km läks päris raskeks. Jalad olid ikka päris läbi. 7 km võtsin esimese Maxim Estonia geeli, see töötas ülihästi,” kirjeldas Juhkov oma seisu.

Naistest võitis poolmaratoni Minna Kuslap (SK Jooksupartner) ajaga 1:28.52, mis on tema elu teine tulemus. “Imeline ilm ja vinge rada. Ei ole palju jookse, kust avanevad sellised ilusad vaated. Mõnus tõusudega maastik esimeses pooles oli äge. Minu võidutulemus on küll elu teine tulemus, aga loomulikult pole see midagi erilist võrreldes tublide Eesti neiudega Berliini maratonil, ikka eeskujuks supertulemused,” kiitis Kuslap.

Naistest lõpetas teisena Riin Buddell ajaga 1:38.03 ja kolmandana Ingrid Lindenberg 1:43.43-ga. Kokku jõudis finišisse 41 meest ja 49 naist.

1. Vooremaa poolmaratoni tulemused