10 000 m Eesti meistritiitli võitsid esimest korda Kaia Lepik ja Mark Abner

Medalivõitjad Kaisa Kukk, Kaia Lepik ja Olga Andrejeva. Foto: Taavi Tambur

Täna ligi 30-kraadise ilmaga Tallinnas Kadrioru staadionil toimunud 10 000 m jooksu Eesti meistritiitli võitsid esimest korda klubi Täppsportlased esindaja Kaia Lepik ja Treeningpartnerisse kuuluv Mark Abner.

Naistest pidas seitsmest startinust palaval staadionil, kus päike küttis lagipähe, lõpuni vastu viis, Liliana Torn ja Egle-Helene Ervin jätsid jooksu pooleli. Eesti meistritiitli võitis algusest peale jooksu juhtinud Kaia Lepik (Täppsportlased) ajaga 37.26,60. “Hullult palav ja õhku polnud. Lõpp vajus natuke ära ja päris raskeks läks. Viimased kaheksa ringi taipasin ennast kasta. Läksin oma jooksu tegema ja mingit taktikat mul polnud,” rääkis Lepik ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.  Olga Andrejeva (Sparta) tuli talle lõpupoole küll lähemale, aga Lepik pidas vastu.

Hõbemedal kuulus ajaga 37.34,14 Olga Andrejevale. “Alustasin oma tempos, ei vaadanud konkurente. Kaia Lepik koos Kaisa Kukega jooksid ees minema. Kümnendal ringil sain Kaisa kätte. Kaia jooksis 100 m eespool. Iga ringiga vähendasid vaikselt vahemaad Kaiaga, aga lõpus jäi natuke kiirust puudu,” kommenteeris Andrejeva.

Pronksmedali võitis Kaisa Kukk (Treeningpartner) ajaga 38.26,60. “Algusest peale raske jooks, kuna tulin alles kaks nädalat tagasi jooksupausilt ja staadionil tegin ainult ühe treeningu. Olen enda üle uhke, et julgesin selles seisus võistlema minna ja lõpuni jooksin. Terviseprobleemide tõttu sain kohe aru, et pole minu päev,” tõdes Kukk.

Egle-Helene ERVIN 26.01.1994 KJK Vike DNF

Meeste jooksu ajaks oli ilm jahedam ja päike läks ka pilve taha. Meistritiitli pärast läks kõvaks rebimiseks Mark Abneri (Treeningpartner) ja Karl Mäe (SK Altius) vahel. Abneri lõpuspurt oli vägev, ta tegi viimase ringiga sotid selgeks ja võitis kuldmedali ajaga 31.25,89. “300 meetrit enne lõppu panin tempo peale,” ütles Abner. Karl Mäele hõbemedal ajaga 31.31,69.

Imelise tagasituleku tegi Karel Hussar (TÜASK). Neli ringi enne lõppu viskas ta staadionile pikali, katsus kõhtu. Pealtvaatajad ergutasid Hussarit kõvasti, et ta ei loobuks. Hussar sai sellest indu juurde. Ta läks tagasi rajale, jätkates viiendalt kohalt. Ometi suutis Hussar end kokku võtta ja Dmitri Aristovi, Priit Lehismetsa uuesti kinni püüda, jooksis neist mööda ning võitis pronksmedali tulemusega 32.11,15.