10 000 m maailmameister on etiooplane Ibrahim Jeilan

Lõuna-Koreas Daegus jätkuvatel kergejõustiku maailmameistrivõistlustel täna kavas olnud meeste 10 000 m jooksu finaali võitis ja tuli maailmameistriks etiooplane Ibrahim Jeilan ajaga 27.13,81. Euroopa meister nii 5000 m kui ka 10 000 m jooksus ning maailma tänavuse hooaja edetabelijuht Somaalia päritolu, kuid Suurbritannia eest võistlev Mohammed Farah pidi leppima hõbemedaliga. Farah´i lõpuaeg 27.14,07. Pronksmedal läks Etioopiasse. Selle võitis ajaga 27.19,14 Imane Merga. Farah alustas viimasele ringile minnes lõpuspurti liidrina. Tundus juba, et kuldmedal on otsustatud. Jeilani ja Merga jäid mõned meetrid taha. Ent Jeilan leidis endas veel jaksu ning suutis lõpusirgel briti jooksjast mööduda. Maailmarekordiomanik keenlane Kenenisa Bekele pidi tunda andnud jalavigastuse tõttu jooksu pooleli jätma. Katkestas ka eritrealane Teklemariam Medhin.