10 000 meetri jooksu Eesti meistrid on Taivo Püi ja Liina Luik

Kuldliiga suvisel kolmandal etapil Kohilas selgitati täna õhtul 10 000 m distantsil välja Eesti meistrid. Palava ilma tõttu tegid korraldajad õige otsuse ja lükkasid stardiajad hilisemaks. Vaatamata sellele jättis kuumus oma jälje, mille eest räägivad enda eest lõpuajad, eriti naiste jooksus. Naistest said kaksikvõidu õed Luiged Tartu ülikooli akadeemilisest spordiklubist. Eesti meistriks krooniti Liina Luik, kes läbis 25 staadioniringi ajaga 36.52,82. Tegemist on Eesti kõigi aegade edetabeli seitsmenda tulemusega. Hõbemedal kuulus Leila Luigele 37.19,55-ga. Pronksile jooksis end Kristina Dolmatova (Tallinna SS Kalev) isikliku rekordiga 37.38,52. Ta parandas oma varasemat tippmarki pea kahe minutiga. Annika Rihma oli 450 m enne lõppu 2-3 kohal koos Leila Luigega, kellega jooksis algusest peale. Järsku lõi Rihmale lihaskrambi või piste sisse, ta jäi seisama, jalutas pool ringi ning 200 meetrit enne finišit jälle jooksis, saades lõpuks viienda koha.
,
Meestest võitis Eesti meistritiitli Taivo Püi (Sportkeskus.ee) ajaga 30.32,0. Teise koha sai juuni algul ööjooksul Eesti kõigi aegade 11. tulemuse poolmaratonis jooksnud Viljar Vallimäe (TÜASK) 30.48,22-ga. Vallimäe parandas oma isiklikku rekordit koguni 56 sekundiga. “Ilm oli küllaltki raske. Usun, et võimed lubanuks aega 30.30 kanti, aga olen sellegipoolest rahul,” ütles Vallimäe Jooksuportaalile. Pronksmedali võttis Ilja Nikolajev (Stamina SK) isikliku rekordiga 30.53,21. “Olen tulemusega rahul. Seadsin enne hooaega eesmärgiks joosta aja alla 31.00 ja täitsin selle väikse varuga. Ma ei saa 100 % öelda, et olen võimeline kiiremini jooksma. Väike varu on olemas, et aega parandada,” ütles Nikolajev Jooksuportaalile.
,
Neljandana lõpetanud Aleksei Markov (TÜASK) kaotas kolmandale kohale üle minuti. Markovi aeg 32.18,66. Nõmme 3000 m seeriajooksu võitnud, kuid pärast seda diskvalifitseeritud Sergei Tšerepannikov (Stamina SK) jättis 8. kilomeetril jooksu pooleli. Ta suutis kuni 5. kilomeetrini koos Püiga joosta, kuid seejärel Püi kiirendas ja Tšerepannikov jäi maha. Tagant tulnud jooksjad said ta kätte. Järgmised kaks kilomeetrit suutis Tšerepannikov joosta Viljar Vallimäe ja Ilja Nikolajevi taga, ent siis astus kõrvale.
,
Kuldliiga etapil kavas olnud meeste 1500 m jooksus sai Keio Kits (EMÜ SK) ajaga 3.47,61 teise koha. Jooksu võitis ukrainlane Aleksender Borõsjuk 3.44,91-ga. Keio Kitse järel sai kolmanda koha Stamina Arcotransport tiimi jooksja Roman Fosti ajaga 3.51,68.
,
10 000 m jooksu tulemused asuvad siin. Jooksu video 1. osa saab vaadata siit. Peagi lisandumas ka teised osad.