10. Icebug Kõva Mehe jooksu võitsid Joosep Tammemäe ja Minna Kuslap

Kõva Mehe Jooksu veetakistus. Foto: SK Stamina

MTÜ Spordiklubi Stamina ja MTÜ Saunapunkt eestvedamisel toimus täna Tallinnast 2 km kaugusel Saunapunktis 10. Icebug Kõva Mehe Jooks, mille võitis seiklusspordi EMi teise koha omanik Joosep Tammemäe ja naistest Minna Kuslap.

Erinevatest takistustest koosneva 10 km pikkuse raske raja läbimiseks kulus Seiklushundi esindajal Tammemäel aega 48.58,8. Teisena lõpetanud Steven Linkov kaotas talle üle kahe minuti, finišeerides ajaga 51.41,6. Kolmanda koha sai Jarmo Kaasiku ajaga 51.59,2.

Joosep Tammemäe juhtis jooksu stardist alates, kuigi algul jooksis ta enda sõnul koos teistega, et ei oleks võimalik rajal kusagil eksida. “Kuidagi hakkas see tempo aeglaseks jääma ja nii otsustasin oma tempoga lõpuni minna. Ei saa öelda, et tänane jooks väga raske oleks olnud. Ilmselt seetõttu, et mullust võitjat Sander Vaherit kohal polnud,” rääkis Tammemäe ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Lõpus tegi ta väikese valearvestuse, mõeldes, et pärast finišikaare alt läbitulekut, kui kiip piiksu tegi, on jooks läbi, kuid tarvis oli teha veel paarisajameetrine paun. Kui ka see läbitud, võis Tammemäe enda võidus kindel olla.

Joosep Tammemäel on varem õnnestunud Icebug Kõva Mehe jooks võita ühe korra, ent osalenud on ta 5-6 korda ning ära proovinud selle ajaga kõik poodiumiastmed. Tänasel krossijooksu rajal tuli osalejatel läbida ja ületada erinevaid looduslikke ja spetsiaalselt ehitatud takistusi. Trassi tegid meeldejäävalt raskeks läbi jõe ja üle heinapallide virna jooksmine, erinevate veetakistuste ületamine, mudas roomamine, torudesse sukeldumine, tiheda metsatuka läbimine, üle müüri turnimine ning palju muud.

Joosep Tammemäe nimetas enda jaoks kõige ebameeldivamaks lõiguks hantlitega trepist üles minekut, kus mees kukkus korraks põlvedele. Korras tundis ta põles valu, aga õnneks midagi hullu polnud ja ta sai jooksmist jätkata. “Puudu jääb maastikust, mägesid ei ole siin võtta ja rada tuleb lahendada tasase maa peal. Tartus on meil mäed omastkäest võtta,” hindas Tammemäe. Võrreldes varasemate jooksudega tasuks tänasel trassil uudse takistusena mainida kopra poolt maha langetatud puud mööda jõe ületamist ja vett täis kraavile langetatud puid mööda jooksmist, mida korraldajad nimetasid kopra rajalõiguks.

Viimane tõsisem võistlus Joosep Tammemäe jaoks lõppes ajaga 54 tundi ja 23 minutit möödunud nädalavahetusel Venemaal seiklusspordi Euroopa meistrivõistlustel, kus ta saavutas koos Seiklushundi tiimiga 2. koha.

Naistet võitis ekstreemse Icebug Kõva Mehe jooksu mullune kolmanda koha omanik Minna Kuslap ajaga 1:02.31,1. “Igalt poolt jäi mulle kõrva, et juubeliürituse näol on tegemist raskema rajaga, seega valmistusin hullemaks. Tegelikult oli küllaltki eelmise aastaga sarnane. Naljaviluks sai kätekõverduste juures küsitud, et kas naised võivad vähem teha, aga hinnaalandust ei tehtud,” rääkis Kuslap ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Kuna ta startis tänavu esimeses grupis, pääses ta veest välja hästi. Lõpupoole läksid kaldad päris libedaks. “Takistused rasked ei olnud, kuid kõige ebamugavamaks osutus raiesmik, kuna jalg läks mul selleks ajaks küllaltki pehmeks ja kukkumine kerge tulema. Eks see ala pani nii mõnegi proovile. Midagi ületamatut ei olnud. Naistel on lihtsam, keegi paneb ikka õla alla, kui endal jaksu väheks jääb,” lisas Kuslap.

Teise koha sai Külli Sizask 1:04.16,5-ga ja kolmanda koha Inga Kree 1:06.43,7-ga. Neljanda stardina asusid rajale ligi 250 Briti sõjaväelast, kes resideeruvad Tapal ja otsustasid pühapäeva värvikalt mööda saata.