10. Muhu jooksu võitsid Raivo Alla ja Ahto Jakson

18. augustil toimus järjestikuselt 10. Muhu jooks. Kuivastu sadamast alanud ja mööda Kuivastu-Kuressaare maanteed kulgenud ning Nautse külas Nautse- Mihkli puhkekompleksis lõppenud 17,2 kilomeetri pikkuse distantsi võitis mullune kolmanda koha omanik Raivo Alla (pildil) ajaga 59.57, parandades oma möödunud aasta tulemust kahe ja poole minutiga. Teise koha sai Kalev Õisnurm 1:03.40-ga ning kolmanda koha Henek Tomson 1:04.56-ga. Naistest osutus kiireimaks üldarvestuses 12. kohal lõpetanud Annika Vaher 1:14.37-ga. Järgnesid Mari Sauga 1:16.28-ga ja Relika Mell 1:20.56-ga. Pika maa läbis 63 jooksjat. Omamoodi trikiga sai hakkama Kristjan Puusild (Elujooks), kes suutis terve distantsi joosta selg ees.
Veidi üle poole tunni pärast pika distantsi starti lähetati Liiva kiriku parklast Nautse-Mihkli suunas teele lühemale ehk 6,3 kilomeetrisele võistlusmaale 107 jooksjat. Siin osutus teist aastat järjest kiireimaks Ahto Jakson (Jooksuportaal/FB Jooksmine) ajaga 22.30. Tema järel jõudis teisena finišisse pool maad liidriga koos jooksnud Janar Mai ajaga 23.27. Naistest võitis jooksu Jane Pärnalaas (Elujooks) ajaga 27.58. Teise koha sai Kersti Jääger 28.36-ga ja kolmanda koha Kairi Tuulmägi 29.48-ga.

Esimene Muhu jooks leidis aset 1987. aastal. Jooksu võitis toona Kalev Urbanik. Muhu jooksu korraldati kuni 1993. aastani, pärast seda tekkis pikk paus. Järgmine jooks toimus alles 2010. aastal ja sellele puhus uuesti hinge sisse Muhu vallavalitsus.