100 km maailmameistritiitlid läksid Jaapanisse ja Suurbritanniasse

Jaapanlane Shinji Nakadi (pildil) ja britt Ellie Greenwold võitsid 7. novembril Gibraltaril toimunud 100 km jooksu maailmameistrivõistlused.

Kokku osales MM-il 180 jooksjat 30 riigist. Jooks kulges 5 kilomeetri pikkusel ringil, mida läbiti 18 korda. Meestest võitis 100 km maailmameistritiitli jaapanlane Shinji Nakadi ajaga 6:43.44. Teise koha sai ajaga 6:47.40 rootslane Jonas Bood, kes kaitses ühtlasi edukalt mullust Euroopa meistritiitlit. Kolmandana lõpetas ameeriklane Michael Wardian ajaga 6:49.18. Euroopa meistrivõistluste arvestuses tuli hõbemedalile ukrainlane Oleksandr Holovnitski ja pronksmedalile sakslane Andre Collet.

Naistest võitis 100 km jooksus MM-il kuldmedali Ellie Greenwold Suurbritanniast ajaga 7:29.05. Hõbemedali võitis itallanna Monica Carlin 7:30.50-ga ja pronksmedali britt Lizzy Hawker 7:33.26-ga. Neile kolmele kuulusid ka Euroopa meistrivõistluste medalid.