12-aastane tüdruk üritas medalivõitjatele konkurentsi pakkuda

12-aastane Luna-Aleksandra Lagoda juhtsi hilisemate medalivõitjate ees 5000 m jooksu. Foto: Marko Mumm/EKJL

Tallinnas Kadrioru staadionil jätkunud kergejõustiku Eesti meistrivõistlustel ei olnud naiste 5000 m jooksus täna Jekaterina Patjukil konkurenti, kuid omaette nähtus oli 12-aastane Luna-Aleksandra Lagoda, kes püsis pikalt Patjuki järel teisel kohal, enne kui järgmised medalivõitjad temast möödusid.

Tagant tulnud Moonika Pilli, Kaisa Kukk ja Kaia Lepik võtsid noore jooksja viis ringi enne lõppu kinni ning üritasid mööda joosta, kuid tüdruk ei jätnud jonni ja punnitas nendega koos edasi. Järgmisel ringil läksid kolm naist temast siiski mööda. 12-aastane Luna-Aleksandra Lagoda on varemgi head jooksu näidanud. Nimelt võitis ta tänavu Narva Energiajooksu raames peetud 7 km jooksu ajaga 25.36.

Jekaterina Patjuk võitis täna soolojooksuga 5000 m Eesti meistritiitli ajaga 16.40,00, tehes enne lõpujoone ületamist ringi sisse Olga Andrejevale. “Luna-Aleksandra jooksis minu järgi esimese kilomeetri. Treener arvas, et ma võiksin joosta kindlas tempos, aga mul oli huvitav teada, kuidas mu seis pärast eilset 1500 m jooksu on. Paistab, et 1500 m tuli kasuks. Nii sain jalad lahti ja tundsin end paremas seisus kui 10 000 m Eesti meistrivõistlustel,” lausus Patjuk ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Tänane jooks tõestas Patjukile, et ta on heas vormis. “Nüüd tuleb natuke vormi lihvida. Siiani tegin trenni ettevaatlikult, et vaadata, kuidas jalg vastu peab,” märkis Patjuk. Kuna staadionihooaeg on tema jaoks nüüd läbi, teeb ta oma järgmised stardid rahvajooksudel.

Järgmiste medalite pärast käis lõpuheitlus Moonika Pilli ja Kaisa Kuke vahel. Kukk üritas viimasel sirgel Pillile vastu saada, kuid Pilli ei andnud alla ja võitis Kuke ees hõbemedali alla sekundilise eduga. Tegin enda kohta hea jooksu. Selles tempos ei ole ma mitu kuud jooksnud, viimati Maijooksul. Distantsi keskel mõtlesin, et jään maha. Lõpus enam midagi juurde panna ei olnud. Lõpukiirendus on kindlasti Moonikal parem, ta on staadionijooksuks valmistunud,” tõdes Kaisa Kukk.

Kaisa Kukk andis endast kõik, visates pärast lõpujoone ületamist staadionile pikali. Neljanda koha sai isikliku rekordiga 17.51,77 Kaia Lepik (Täppsportlased). Luna-Aleksandra Lagoda lõpetas jooksu Olga Andrejeva järel 6. kohal ajaga 18.18,12.