13. Pääsküla raba maratoni võitis Margus Luhtoja

Margus Luhtoja koos tänase maratoni medali ja meenega. Foto: erakogu

Täna toimunud 13. Pääsküla raba maratoni võitis Margus Luhtoja ajaga 3:07.31, kuid see ei tulnud jooksumehele kergelt, sest vana vigastus reies ei võimaldanud head tulemust teha.

Seekordne maraton viidi läbi uuendatud rajal, suures osas maastikul. “Jooksin hädaga pooleks. Tagareis ei ole ära paranenud ja annab tunda. Mahtu pole saanud teha, sellepärast on maratoni ikka raske joosta,” tunnistas Luhtoja ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Kokku on ta tänavu jooksnud ligi 300 kilomeetrit, mis on maratoonari kohta väga vähe.

Eelmisel aastal jooksis ta jaanuaris sama palju kui tänavu aasta algusest siiani. “Pole ime, et vorm on nii kehv. Tavaliselt olen teinud 20 km pikkusi otsi. Praegu pole raatsinud üle 12 km korraga joosta, et jalale mitte liiga teha,” sõnas Luhtoja, kes eelmise Pääsküla raba maratoni võitis ajaga 2:56.

“Kui oleks mõni kolme tunni alistaja jooksnud, siis ma ei oleks arvatavasti suutnud temaga võidu joosta. Väikeste tõusude peal kiskus jalg tuimaks ja raske üles minna. Tagareis kippus krampi, lauge peal läks natuke paremaks,” ütles Luhtoja.

Nüüd annab ta endale veidi puhkust, lootuses, et saab end nädala pärast, 25. märtsil toimuvaks Otepää-Tartu maratoniks paremasse seisu. Pääsküla raba maratoni rada jooksjatele probleeme ei tekitanud. “Mõni üksik lõik oli jääs, vahelduse mõttes huvitav rada, midagi ette heita küll ei olnud,” märkis Luhtoja.

Margus Luhtoja järel sai täna teise koha eelmisel maratonil kolmas olnud Anti Toplaan Saaremaalt ajaga 3:40.15. Kolmandaks tuli Ergo Meier 3:42.55-ga. Naistest võitis maratoni Kattri Reinula (SK ProRunner) üldarvestuses kuuendana lõpetanud ajaga 3:57.16.

Samas peetud poolmaratoni võitis Tõnis Kaasik ajaga 1:25.38. Järgnesid Raido Krimm 1:30.50-ga ja Margus Heintalu 1:36.02-ga. Naistest osutus parimaks Made Laas ajaga 1:49.13.