14. Pulli järve jooksu võitsid Raido Mitt ja Birgit Pihelgas

Meeste esikolmik autasustamisel. Foto: Võrumaa Spordiliit

Võrumaa pikamaajooksusarja viienda etapina täna õhtul Misso vallas kavas olnud 14. Pulli järve jooksu võitsid meestest Sparta spordiseltsi esindaja Raido Mitt ja naistest Birgit Pihelgas.

Raido Mitt, kes tänavu Võrumaa pikamaajooksusarja eelmistel etappidel ei osalenud, võitis täna 7,2 km pikkuse distantsi ajaga 23.49,2. “Esimest korda sel aastal ajaliselt klappis. Varem ei sobinud, sest osad jooksud on ka nädala sees. Nüüd viibisin Jaanipäeval kodus vanemate juures ja otsustasin Pulli järve jooksu kaasa teha,” lausus Mitt ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Esimesed poolteist kilomeetrit, mis kulgesid asfaldil ja kruusa peal, jooksis ta koos teistega. Metsavahele jõudes maastiku peal läks Mitt teistel eest ära ja jooksis üksi lõpuni välja. “Maastikujooks mulle sobib ja rada on võibolla minu jaoks natuke sobivam kui teistele,” arvas Mitt. Järgmisel nädalavahetusel võistleb ta Tartus orienteerumise MMil individuaalsel sprindidistantsil ja sprinditeates. Edasi tulevad 8. juulil ümber Pühajärve jooks ja seejärel 14. juulil 10 000 m Eesti meistrivõistlused.

Pärast orienteerumiselt jooksule üleminekut Raido Mitt just eriti tihti enam orienteerumisega ei tegele, kuid nädal pärast Narva poolmaratoni võistles ta sõjaväelaste orienteerumise MMil. “Narva poolmaraton oli veel jalgades. Pealegi istub mulle linnaorienteerumine paremini kui metsas. Ega ma sealt midagi eriti ei oodanud,” tunnistas Eesti kaitseväe spordirühma ülemana töötav Mitt.

Teise koha sai Pulli järve jooksul suusataja Raido Ränkel ajaga 24.44,8 ning kolmanda koha Jan Õiglane 25.03,8-ga. Naistest võitis jooksu Birgit Pihelgas ajaga 27.52,6. Teiseks tuli orienteeruja Annika Rihma 28.21,8-ga ja kolmandaks Kristel Sibul 28.29,6-ga.