141. pööripäevajooksu – Jooksu kevadesse võitis Mairo Mändla

Mairo Mändla Loode tammikus võistlemas. Foto: Allan Mehik

Täna keskpäeval anti Kuressaare lähedal Loode tammikus start juba 141. pööripäevajooksule. Seekord kavas olnud Jooksu kevadesse võitis Mairo Mändla, kes läbis 5 km pikkuse distantsi ajaga 17.30.

Erinevalt varasemast tegi täna jooksu raskemaks aukus kruusateel masinate poolt sisse sõidetud suured roopad, mis vihmasajus veelgi libedamaks muutusid. Nimelt tehakse mere ääres, kuhu Loode tammikust tee viib, pinnasetöid. “Teed olid roopas ja kohati täidetud jämeda purustatud killuga. Jalg andis pidevalt rajal tagasi. Tuli palju jälgida, kuhu jalg panna ja leida sobiv rütm,” rääkis Mändla ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele.

Lähima konkurendiga, veteraniklassi kuuluva 47-aastase Kalev Õisnurmega tegi ta väikese vahe esimese 2,5 km pikkuse ringi ainsa asfaldilõigu lõpus. “Raskemas rajaosas see säilis, olgugi et joosta seal korralikult polnud võimalik. Lõpuheitluse peale tänase raja korral poleks küll julgenud jätta,” tõdes Mändla.

Nüüd, mil suusahooaeg läbi hakkab ta taas koguma jooksukilomeetreid. “Praeguseks olen mõned kiired sisetrennid ka teinud ning plaan on ühes kevadiste võistlustega hea vorm kätte saada. Mulle on selline taktika sobinud. Seega julgen jooksumeestele suusatamist soovitada küll. Ainult, et selliste viletsate talvedega jäävad head rajad väga kaugele,” sõnas Mändla. Teisena lõpetanud Kalev Õisnurm kaotas talle 9 sekundiga. Kolmanda koha sai M50 vanuseklassi parim, Mairo Mändla isa Tarmo Mändla ajaga 18.50.

Poole lühema ehk 2,5 km pikkuse noortele ja naistele mõeldud distantsi võitis Liina Sillaste ajaga 10.19. Seitsme sekundiga kaotas talle Jaanika Rahu. Kolmandaks tuli N45 vanuseklassi parim Taimi Kangur 10.32-ga. Kokku osales pikemal maal 47 ja lühemal 50 jooksjat.