Liina Tšernov võitis 1500 m jooksus kaheksanda Eesti meistritiitli

Naiste 1500 m esikolmik autasustamisel. Vasakult: Kelly Nevolihhin, Liina Tšernov, Egle-Heleene Ervin. Foto: Tanel Meos/EKJL
Naiste 1500 m esikolmik autasustamisel. Vasakult: Kelly Nevolihhin, Liina Tšernov, Egle-Helene Ervin. Foto: Tanel Meos/EKJL

Viimase keskmaajooksu distantsina täna Eesti meistrivõistlustel kavas olnud naiste 1500 m jooksu võitis Liina Tšernov, kelle jaoks on tegemist juba kaheksanda Eesti meistritiitliga sel alal.

Eesti rekordiomanik Liina Tšernov võttis kohe pärast starti juhtpositsiooni ja tegi teistega vahe sisse. Esimese ringi lõpus edestas ta teisel kohal jooksvat Kelly Nevolihhinit umbes 30 meetriga. Sama palju jäid Nevolihhinist omakorda maha ülejäänud jooksjad. Tšernov kasvatas edu lõpuks 50 meetrile, võites jooksu ajaga 4.22,31. Teise koha sai Kelly Nevolihhin isikliku rekordiga 4.29,75 ja kolmanda koha grupist viimasel ringil kiirendanud Egle-Helene Ervin.