Kelly Nevolihhin tegi Balti meistrivõistlustel isikliku rekordiga hõbedase duubli

Kelly Nevolihhin. Foto: SELL

Balti meistrivõistluste teine võistluspäev Lätis Ogres tõi Eesti kesk- ja pikamaajooksjatele isiklikke rekordeid ja kaks poodiumikohta. Eestlastest sai täna parima koha Kelly Nevolihhin, kes tuli naiste 1500 m jooksus teiseks isikliku rekordiga 4.23,75, kerkides sellega Eesti kõigi aegade edetabelis kümnendaks, mööda maratonijooksjast Jane Salumäest.

Naiste 1500 m jooksu algul hoidis Kelly Nevolihhin kolmandat kohta. Kaks ringi enne lõppu tõusis ta teiseks ja viimasele ringile minnes liidriks. Leedulanna Monika Elenska pakkus Nevolihhinile tugevat konkurentsi, hoides eestlannale tuulde ega lasknud teda eest ära. Viimasel ringil möödus Elenska Nevolihhinist ja nemad kahekesi pidid grupist lahtirebinuna omavahel selgeks tegema, kumb jooksu võidab. Kelly Nevolihhin üritas veel lõpusirgel panna kõik mängu, et leedulanna alistada, kuid too pidas siiski lõpuni vastu ja napsas esikoha ajaga 4.23,11.

Sama sekundi sees lõpetanud Nevolihhini aeg 4.23,75 on tema isiklik rekord ja Eesti kõigi aegade kümnes tulemus, millega ta tõusis mööda Jane Salumäest. “Tempo vajus veidi ära leedulannal. Tahtsin head aega joosta, sellepärast läksin viimase ringi alguses vedama. Eks see lõpu ära sõigi, aga aja üle olen siiralt õnnelik. Isiklik rekord ikkagi teist päeva järjest (eile uuendas ta 800 m jooksus isiklikku rekordit – toim.),” ütles Nevolihhin ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Nevolihhini varasem tippmark oli 4.26,12, mille ta jooksis mullu Tallinnas Eesti meistrivõistlustel.

Ugnė Žvinklytė 12.04.2001, Leedu 4.39,84

Meeste 800 m jooksus peeti kaks jooksu. Esimeses ehk B-jooksus startis viis eestlast. Esimese ringi vedas Sten Ütsmüts. Teise ringi alguses läks temast ette Kaur Kivistik, kes ka selle jooksu võitis ajaga 1.51,82.  Enne viimast kurvi möödus Karel Sander Kjuzin Ütsmütsist, kuid lõpusirgel spurtis Ütsmüts omakorda Kljuzinist mööda, lõpetades jooksu teisena.

Tugevama ehk-A jooksu võitis leedulane Benediktas Mickus ajaga 1.49,72. Parima eestlasena sai Rasmus Kisel 5. koha ajaga 1.50,59.

Meeste 800 m tulemused

1. Benediktas Mickus 26.03.1997, Leedu 1.49,72
2. Mindaugas Striokas 26.01.1991, Leedu 1.50,28

Kaia Lepik ja Kaisa Kukk pärast 5000 m jooksu. Foto: erakogu

Naiste 5000 m jooksus jooksis end kolmandaks Kaisa Kukk isikliku rekordiga 17.32,51. “Kuidagi raskelt kulges täna ning tundub, et palavates tingimustes pingutatud poolmaraton on veel organismis. Samas ilm oli jahedam kui eelmisel aastal ja isiklik rekord tuli ka, aga väga rahul seekordse jooksuga siiski pole,” sõnas Kukk. Kaia Lepik lõpetas tema järel 4. kohal. “Narvas joostud poolmaraton andis ikka andis tunda, aga olen väga rahul. Isiklik rekord tuli ära. 13 sekundit parem,” rääkis Lepik. Tema varsem tippmark oli 17.51.