17. ümber Vaskna järve jooksu võitis Ivar Ivanov

Võrumaa pikamaajooksusarja esimeseks etapiks olnud 17. ümber Vaskna järve jooksu võitis eile (22. aprillil) sarja mullune võitja Ivar Ivanov. Ligi 7 kilomeetri pikkuse distantsi läbimiseks kulus 28aastasel Võru Lõunalõvi jooksumehel aega 23.14.

Teisena ületas finišijoone võitja klubikaaslane Margus Koor (24.36) ja kolmandana Võru JK jalgpallimeeskonna liige Lauri Pilv (26.20). Esikuuikusse jõudsid veel Tarmo Tammesoo (26.26), Margus Lehtna (26.27) ja Indrek Ivask (26.45), kirjutab Jooksuportaal.

Ka naistest oli kiireim eelmise aasta Võrumaa pikamaajooksusarja üldvõitja Silja Suija. Ajaga 29.15 sai ta üldjärjestuses 25. koha. Naistest tuli teiseks Karmen Alnek (29.31) ja kolmandaks Monika Irves (30.17). Kokku tegi järvele tiiru peale 74 meest ja 46 naist, lisaks veel 21 kepikõndijat. Mudilaste jooksus osales 24 last.

Ümber Vaskna järve jooks kuulub Võrumaa spordiliidu korraldatavasse pikamaajooksusarja esimest aastat. Ülejäänud kuus jooksu on kolmandat aastat toimuvas sarjas samad, mis mullugi. Juba 2. mail joostakse ümber Tamula järve ning 23. mail Võrust Väimelasse. Veel kuuluvad sarja Pulli järve jooks (24. juunil), ümber Uhtjärve jooks (21. juulil), Kütioru maastikujooks (21. septembril) ja Munamäe-Võru maastikujooks (19. oktoobril).