17aastane etiooplane edestas napilt krossijooksu MMi medalisti

17aastane etiooplane Hagos Gebrehiwot võitis 31. detsembril Hispaanias Madridis San Silvestre Vallecana 10 km pikkuse jooksu, edestades finišijoonel ülinapilt 2010. aasta krossijooksu MMi hõbemedaliomanikku eritrealast Teklemariam Medhini. Mõlemad jooksjad tormasid koos lõpulinti ja said lõpuajaks 27.57. 13 sekundit hiljem jõudis kolmandana finišisse Hispaania esindaja Ayad Lamdassem. Tema järel sai 4. koha EMil maratonijooksus hõbemedali võitnud 40-aastane hispaanlane Chema Martínez, kes jäi kaasmaalasest maha 24 sekundiga.
,
Sarnaselt meeste jooksule, tuli ka naiste võitja väljaselgitamiseks kasutada fotofiniši abi. Etiooplannad Tirusnesh Dibaba ja Gelete Burka ajaks fikseeriti 31.30. Napilt osutus parimaks 5000 meetri ja 10 000 meetri olümpiavõitja Dibaba. Kolmanda koha sai britt Susan Partridge 32.44-ga. Tirunesh Dibaba, kes on seadnud endale eesmärgiks kaitsta suvel Londonis kahte olümpiavõitu, ütles, et kavatseb kindlasti joosta ka maratoni. Paula Radcliffe maailmarekordi 2:15.25 alistamise kohta lausus Dibaba: “Seda on väga raske lüüa.”