2. juunil toimub Tallinnas heategevuslik Kontorirottide jooks

Kontorirottide jooksu start möödunud aastal. Foto: Urmas Kamdron
Kontorirottide jooksu start möödunud aastal. Foto: Urmas Kamdron

Heategevusjooks Rat Race Tallinn toimub sel aastal 2. juunil, traditsiooniliselt Vanalinnapäevade raames, Tallinna Raekoja platsil. Rat Race on jooks, kus ülikondades või kostüümides kontorirotid tulevad igapäevasest töörattast välja ja jooksevad meeskondadena läbi vanalinna.

Rat Race Tallinn annetab jooksu osalustasudest saadud tulu sel aastal Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingule, et toetada insuliinipumpade ostmist kümnele I tüüpi diabeeti põdevale lapsele. Insuliinipump aitab I tüüpi diabeeti haigestunud lapsel elada võimalikult tavapärast elu – pump mõõdab veresuhkrut automaatselt ning insuliini pole vaja lapsele eraldi süstida.

Rat Race Tallinn 2016 patroonideks on Märt ja Priit Pius. Noored näitlejad haigestusid diabeeti puberteedieas ning teavad oma kogemusest hästi, milline on elu diabeediga ning leiavad, et selle teema selgitamine on oluline. „Oleme ise diabeediga igapäevaselt seotud ja teame haiguse keerukusi omast käest. Mõte, et mõne lapse elu läheb natukene lihtsamaks, panebki meid heategevusjooksu Rat Race õnnestumisse panustama,“ sõnab Priit.

Rat Race Tallinn 2016 avaüritus toimus 14. aprillil restoran-klubi Clazzis, kus Eesti Ettevõtlike Noorte koja JCI Tallinna president Urmas Kamdron rääkis selle aasta heategevusjooksust ja toetuse saajast. Lisaks toimus õnneloos, mille auhinnad panid välja Eesti disainerid: Šikk, Reet Aus, New Vintage By Kriss ja Tallinna Nahatöökoda. Jooksu patroonid vennad Piusid esinesid meeleoluka paroodiaga ning õhtu lõpetas Koit Toome akustilise kavaga.

Registreerimine heategevusjooksule on hoogsalt lahti läinud ning sel aastal on osalema oodata rekordarvu meeskondi. Rat Race Tallinna korraldaja on Eesti Ettevõtlike Noorte koda JCI. Registreerida saab jooksule aadressil www.ratrace.ee