2. Tondiraba sisemaratoni võitsid Veiko Sulev ja Klarika Kuusk

Tondiraba sisemaratoni tänavune võitja Veiko Sulev
Tondiraba sisemaratoni tänavune võitja Veiko Sulev esiplaanil. Foto: Mallor Malmre

Spordiklubi Stamina eestvedamisel toimus täna Tallinnas Tondiraba jäähallis 2. Tondiraba sisemaraton, mille võitis meestest suure eduga Veiko Sulev ja naistest Klarika Kuusk.

Veiko Sulev suutis ainsana alistada kolme tunni piiri, joostes maratoni ajaga 2:54.39. “Minu jaoks oli tegemist esimese sellistes tingimustes ja ringil jooksmise kogemusega. Päris omapärane. Läks alguses arvatust paremini. Samuti ei nüristanud lühikesel ringil jooksmine ära. Sai palju niiöelda korvpalli liigutust teha, kui kaasvõistlejatest ümber ja mööda pidin põikama,” rääkis Sulev Jooksuportaalile. Betoonring tema jalgadele kehvasti ei mõjunud, sest tuleb ju tavamaratonigi enamasti asfaldil joosta. Enne starti Sulev plaane ei teinud. Lõpliku otsuse sisemaratonil osaleda tegi tal alles täna hommikul. “Kõhklesin kas jooksen või mitte, sest erilist ettevalmistust pole. Olen vaid aeroobset põhja teinud,” tunnistas Sulev.

Teisena lõpetas Alan Lebrecht 3:14.47-ga. Kolmanda koha sai Indrek Tikva ajaga 3:15.40. Mullune võitja ajaga 3:07.44 Martin Sagaja piirdus seekord 7. kohaga, saades täna lõpuajaks 3:27.45.

Naistest võitis sisemaratoni üldarvestuses neljandana finišisse jõudnud Klarika Kuusk (Treeningpartner/Diadora) ajaga 3:18.12. “Jälle üks uus kogemus ja kui võit ka, siis tundub hästi olevat. Õues on ikka parem joosta. Ringid Tondiraba spordikeskuses mulle iseenesest meeldivad, muidugi mitte nii lühikesed ja nii palju. Eks seekord oli jooks proovikiviks pigem vaimule. Praegu on igatahes enesetunne super,” vahendas Kuusk oma muljeid Jooksuportaalile. Mullu toimunud 1. Tondiraba sisemaratoni naiste võiduaeg oli 3:53.17 ja sellega sai hakkama Marika Roopärg. Teisena finišeeris täna Piret Tikva ajaga 3:48.35 ja kolmandana Marika Roopärg (Täppsportlased) 4:09.42-ga.

Klassikaline maraton ehk 42,195 kilomeetri pikkune distants joosti betoonkattega siseovaalil, millel pikkust 252,66 meetrit. Kokku pidid jooksjad ringi läbima 167 korda. Tondiraba sisemaratoni raames peeti arvestust ka 6-tunnisel ultrajooksul. Meestest suutis selle ajaga kõige rohkem kilomeetreid koguda Toomas Undil (62,912 km). Teiseks tuli Mart Maasikrand 60,638 kilomeetriga. Üldarvestuses kuulus kolmas koht naiste parimale Ulvi Londile 56,596 kilomeetriga. Üldarvestuse neljas ja meeste kolmas oli Rain Airik 55,08 kilomeetriga. Naistest kuuulus teine koht Marika Roopärgile (50,532 km) ja kolmas koht Klarika Kuusele kui maratonidistantsi võitjale.