20. ümber Vaskna järve jooksu võitis Anti Puustus

Vaskna järvele tegi ringi peale 279 jooksjat. Foto: Võrumaa spordiliit

Võrumaa pikamaajooksusarja avanud tänase ümber Vaskna järve jooksu võitis nagu mullugi Tartumaa mees Anti Puustus. Kiireimaks naiseks osutus Kristel Sibul Põlvamaalt.

Esikoha eest võitlesid paarisrakendina jooksu juhtinud ning praktiliselt lõpuni koos püsinud Puustus ja Raido Ränkel Võru suusaklubist, kirjutab vsport.ee. Finišis lahutas neid 2,7 sekundit. Puustus ütles pärast jooksu, et võit tuli raskelt.

„See aasta oli ikka päris tugev konkurents. Algul mõtlesin, et Raido vajub ära, aga ei saanud lahti enne, kui siin lõpus,” lausus ta. Võrumaa pikamaajooksusarja eelmise aasta üldvõitja tänane võiduaeg 7,5 km pikkusel distantsil oli 24.36,3. Kolmanda koha sai tartlane Mart Andresson (+58,5), kes jäi kahest liidrist maha jooksu kolmandal kilomeetril. Esikuuikus lõpetasid veel Kaarel Piip (SK ProRunner) ajaga 26.43,2 ning Võrumaa jooksjad Mikk Laur (26.47,4) ja Aimar Hussar (26.49,4).

Parima naisena lõpetas jooksu Põlva orienteerumisklubi Kobras esindav Kristel Sibul, kes jõudis finišisse ajaga 30.11,3, mis andis üldjärjestuses 30. koha. Teiseks tuli naistest Pille Hinn (Sparta) ajaga 31.23,7 ja kolmandaks Lorely Kõrvel (OK Põlva Kobras) ajaga 31.39,9. Ümber Vaskna järve jooks toimus 20. korda. Põhijooksu rajal käis 279 jooksjat. Lühikesel distantsil oli osalejaid 21 ning mudilaste jooksus 137, kõndijaid 62. Pikamaajooksusarja järgmine etapp on 5. mail, kui joostakse ümber Tamula järve.