23. Konsum Kohila rahvajooksul võidutsesid Mardo Lundver ja Mari Boikov

Kolm kiiremat meest Kohila rahvajooksu autasustamisel. Foto: erakogu

Eile Rapla jooksuklubi eesvedamisel toimunud XXIII Konsumi Kohila Rahvajooksu 10,7 km pikkuse põhidistantsi võitsid korraldajaklubi oma mees Mardo Lundver. Naistest võtsid kaksikvõidu Täppsportlased Mari Boikov ja Kaia Lepik.

Mardo Lundver läbis trassi ajaga 36.24, mis on tema kohta kõva edasiminek, sest eelmisel aastal sai ta samal jooksul kolmanda koha ajaga 38.43,9. Tänavu järgnesid talle teisena Martin Tamm (Sparta) 37.39-ga ja Argo Jõesoo (Läänemaa KJK) 39.40-ga.

“Eks võita on ikka üldjuhul tore, aga ega edukas start rahvajooksul pole koht kõvatamiseks ega mingi eriline näitaja. Siiski sain vajalikke positiivseid emotsioone ja vahelduse mõttes jään esitusega rahule. Hullumeelne seeria, kus üheksa päeva sees tegin 5 võistlusstarti (eelmisel nädalavahetusel Eesti meistrivõistlustel 1500 m ja 5000 m, kolmapäeval Kohilas võidukas miilijooks, eile Pärnus 800 m uus isiklik rekord 2.03,43) sai lõpuks läbi. Vaatamata tihedale graafikule oli täna enesetunne üllatavalt hea. Kuna kellaga ei jookse, siis täpseid numbreid ei oska öelda, aga tunde poolest oli üllatavalt hea ning ühtlane minek,” ütles Lundver ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Jooksumees loodab, et nädala pärast suudab ta Pärnus 10 km maanteejooksu Eesti meistrivõistlustel veelgi paremat resultaati näidata.

Naistest kuulus kaksikvõit Täppsportlaste esindajatele Mari Boikovile ja Kaia Lepikule, nende lõpuajad vastavalt 42.30 ja 43.11. Poodiumi kolmandale astmele tõusid Ritve Reinumäel Rapla jooksuklubist tulemusega 48.42. Mari Boikovi sõnul jooksis ta Kaia Lepikuga pool maad koos, siis jäi Lepik maha. “Mul läheb praegu tõusvas joones. Teisel ringil ma Kaiat enam ei näinud, aga lõpus võtsin kergemalt ka. Hea, et jalg ei andnud täna tunda. Varem on ikka seganud,” rääkis Boikov ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Oma järgmise stardi teeb ta samuti Pärnus Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooksul ning seejärel jookseb Tallinnas poolmaratoni. “Pärnus on kiire rada, seal saan oma seisust ehk õoge pildi ette,” arvas Boikov.

Lühemal võistlusmaal ehk 5,6 km distantsi võitis meeste heitluses Sten Ütsmütsile (Tartu ÜSK) ajaga 19.14. Teise koha sai Raido Raspel (Treeningpartner) tulemusega 19.39 ja ja kolmanda koha Kevin Jõesoo (SK Nord) tulemusega 20.15. Siinkohal tasuks eraldi välja tuua esikolmiku sünniaastad, alustades võidumehest – 1994, 1967, 2005.

Naistest hõivas poodiumi kõrgeima astme Liliana Torn (Täppsportlased) ajaga 21.02. Teine oli Lisett Alt (JK Sarma) ajaga 24.12. Kolmas koht kuulus korraldajaklubi esindajale Anne-Riin Peebule (Rapla Jooksuklubi) 24.51-ga. Anne Riinule ühtlasi T16 II koht.