23. Rakvere rahvajooksu võitsid Roman Hvalõnski ja Moonika Pilli

Kaupos Sasmin ja Roman Hralõnski vedamas Rakvere rahvajooksu. Foto: Riho Lüüs
Kaupo Sasmin ja Roman Hralõnski vedamas Rakvere rahvajooksu. Foto: Riho Lüüs

Eile toimunud 23. Rakvere rahvajooksu 10 km pikkuse distantsi võitsid Roman Hvalõnski Sparta spordiseltsist ja Moonika Pilli spordiklubist Jooksupartner.

Hvalõnksi läbis distantsi ajaga 32.12. Teisena lõpetas Dmitri Aristov (Treeningpartner) 32.38-ga. Kolmanda koha saavutas ning võitis ühtlasi maanteejooksus Lääne-Virumaa meistritiitli Elar Vulla (KJK Vike) ajaga 32.41. Tallinna maratonil Eesti meistrivõistluste arvestuses hõbemedalile tulnud Kaupo Sasmin jäi neljandaks ajaga 33.26.

Vaid nädal tagasi SEB Tallinna Maratonil isikliku rekordiga Eesti meistritiitli võitnud Moonika Pilli suutis eile Rakveres joosta 10 km ajaga 39.39. Temale kuulus ka Lääne-Virumaa maanteejooksu meistritiitel. “Maratonist ei ole ma kuidagi taastunud. Sääremarjad on päris kanged veel. Kodus ikka tahan joosta ja läksin lihtsalt läbimise peale rajale,” ütles Pilli ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele. Tema järel sai teise koha Saaremaalt pärit Liliana Torn ajaga 40.30. Kolmandaks tuli  noor Elisabeth Eiche (KF Suusaklubi) ajaga 45.02.

Vaatamata veel kestvale maratonist taastumisele, teeb Moonika Pilli Jooksupartneri võistkonnas kaasa eeloleval laupäeval, 24. septembril Tallinnas Pirital Lillepi pargis toimuvatel ekideni Eesti meistrivõistlustel. Tal tuleb joosta 10 km pikkust vahetust. “Ega keegi mult seal ulmetulemust ei oota. Eks see joostes paistab, kuidas mul välja tuleb,” nentis Pilli. Tema hooaja lõpetab Saaremaa kolme päeva jooks 14.-16. oktoobril. “Mingit aega sinna jooksma ei lähe, hooaeg on nagunii minu jaoks läbi. Tegemist on toreda üritusega. Teen lihtsalt oma osa ära,” lisas Pilli.