25. juulil toimub Pirital triatlonivõistlus Tallinn Triathlon

Laupäeval, 25. juulil stardib üle neljasaja spordisõbra ja triatleedi Tallinn Triathlonil. Tallinn Triathlon hõlmab viite erinevat distantsi ja pakub seeläbi sportlikku hasarti nii professionaalidele, harrastajatele kui ka noortele-lastele olles samas Eesti kaitseväe meistrivõistlusteks ja Eesti meistrivõistlusteks olümpia-, sprindi- ja laste distantsidel.

Suurlinnades toimuvad triatlonivõistlused koguvad maailmas järjest rohkem populaarsust nii sportlaste seas, olles suurepäraseks võimaluseks ühendada uute huvitavate asukohtatega tutvumine sportliku hobiga, kui ka linnaelanike seas pakkudes võimalust tulla vaatama sportlikku vaatemängu matkates või jalgarattaga.

Tallinn Triathloni toimumispaik on mitmeti meeldejääv. Triatloni start antakse Pirita jõe suudmes, mis oli paatide randumispaigaks juba muinasajal. Ujumisdistants kulgeb Tallinna lahel Pirita supelranna suunas. Mööda mereäärt kulgeval rattadistantsil saab nautida suurepäraseid vaateid UNESCO Maailmapärandi Nimekirja kantud Tallinna vanalinnale. Jooksurada möödub 1436 aastal avatud Pirita Kloostri müstilistest varemetest ja lookleb Pirita jõe ürgoru maastikukaitsealal.

Tallinn Triathlon hoiab sportlikku pinget üleval kogu päeva. Päev algab Eesti kaitseväe meistrivõistlustega.  Millele järgnevad Eesti meistrivõistlusted olümpiadistantsil, noortel-, juunioridel- ja veteranidel sprindidistantsis ning laste distantsil.

Ajakava:

8:30 Võistlusekeskuse avamine

10:00 Kaitseväe triatlon (EMV – Eesti meistrivõistlused)

11:30 Tallinn Triathlon Rahvatriatloni start

12:30 Kaitseväe Eesti meistrivõistluste autasustamine

13:15 Tallinn Triathlon olümpia- ja sprindidistantsi start (EMV)

17:00 Tallinn Triathlon lastetriatloni start (EMV)