27. märtsil toimub tänavune Eesti esimene maraton

Selle aasta esimene jooksumaraton Eestis toimub 27. märtsil, mil kell 12 antakse Otepää vallavalitsuse eest start Otepää-Tartu maratonile. Kell 13.30 stardib poolmaraton Pangodi mäelt.

Otepää-Tartu jooksumaraton on vanim toimuv jooksumaraton Eestis, mis toimunud ilma vaheaegadeta 36 korda. Esimest korda joosti maratoni 23. veebruaril 1974. aastal. Nii tähistasid tollased korraldajad Eesti vabariigi aastapäeva.

Algselt oli korraldaja jooksumees ja iseseisvuse eest seisja Küllo Tiido, kes valmistas ise ka medalid, mille teisel küljel asus Eesti vapp. Esimesel maratonil heitlesid esikoha pärast kaks tollase Nõukogude Liidu koondise liiget orienteerumises Arvo Kivikas (ISC juht ja omanik, Eesti olümpiakoondiste riietaja ja sponsor) ja Jaan Miljan (Eesti Maaülikooli professor). Lõpuspurdiga võitis Miljan.

Neli korda on maratoni võitnud Aare Kuum, kelle nimel on ka rajarekord 2:27.57. Kaks korda on parimad olnud Georg Jermolajevs ja Tiit Tali. Kõik 36 maratoni läbinud Elva mees Matti Silber peaks ka sel aastal stardis olema. Esimesed 20 korda joosti maratoni Tartust Otepääle Viimased 16 korda on olnud start Otepää vallavalitsuse eest ja finiš Tartus Tammestaadionil.

Tänavuseks maratoniks saab registreerida maratoni päeval Tartus Tammestaadionil alates kella 10-st ja Otepääl alates kella 11.30-st. Eelregistreerimine toimub kuni 22. märtsini aadressil: tiitta@mail.ee (tel. 52 40 477). Stardimaks 100 krooni.

STAMINA/JOOKSUPORTAAL

Viimased uudised