2×26 korrust treppidest üles vähem kui nelja minutiga

Indrek Vait Olümpia hotelli treppidest üles jooksmas. Foto: Agnes Pajur

15. veebruaril toimunud Tallinna Tõusujooksusarja esimese etapi – Olümpia hotelli topeltsprindi võitis Indrek Vait, kes suutis kahel korral joosta mööda treppe 26. korrusele alla kahe minuti. Võit on seda üllatavam, sest Vait ei ole sel aastal ühtegi meetrit jooksnud, aga edestas mitmeid tõsiseid harrastajaid, teiste seas Treeningpartneri ridades harjutavat Janar Juhkovi, kes sai kahe jooksu kokkuvõttes 11. koha ajaga 4.55.

„Ma uskunud, et tänavu võidan, kuigi eelmise aasta rekord 26. korrusele jõudmisel kuulus mulle 1.57-ga,“ ütles Vait Jooksuportaalile. Mees on enda sõnul rohkem sõudja, kuid ennekõike ergonomeetril. „Talvel lisaks suusatan ja käin jõusaalis. Suusatada meeldib mulle üle kõige. Suvel jooksen ja sõidan rattaga,“ lisas Vait.

Eile jooksis ta Olümpia hotelli 26. korrusele esimesel korral mööda treppe ajaga 1.59, kusjuures täpselt sama aja sai ta ka teisel katsel. „See valmistas ikka täieliku üllatuse, et mõlemal korral sama aeg tuli,“ märkis Vait. Kokkuvõttes kuulus talle kahe jooksu peale esikoht koguajaga 3.58. Erilist väsimusemärki mees ei tunne, säärelihased on täna veidi kanged.

Indrek Vaiti järel sai kahe jooksu kokkuvõttes teise koha Rauno Tiits ajaga 4.05 ja kolmanda koha Mihhail Ivanov 4.10-ga. Naistest võitis Olümpia hotelli topeltsprindi Ann Valang ajaga 5.03. Teiseks tuli N15-20 klassi võistleja Astrid Mai Barsejab 5.30-ga, kolmanda koha sai Kätlin Vau 5.32-ga.

Tallinna Tõusujooksusarja 2. etapp – Radissoni trepijooks on kavas 7. märtsil, mis toimub Radissoni hotellis Rävala pst. 3 kell 18. Ka siis ootab võistlejaid ees 26. korrusele jooksmine. Lisaks kiirusläbimisele toimub ka täpsusjooks, kus üks ajavõtupunkt asub raja keskel. Hinnatakse seda, kes suudab läbida raja esimese ja teise poole võimalikult kattuva ajaga.