3. Haapsalu maratoni võitis Margus Luhtoja

Margus Luhtoja Haapsalu raudteejaamas finišis. Foto: Külli Leola

Täna toimus uue korraldaja SK Haanja Rattamaratonid MTÜ eestvedamisel 3. Haapsalu maraton, mille võitis ajaga 2:48.46 tallinlane Margus Luhtoja.

“Enne starti tundus, et tuleb ilma poolest raske jooks, aga õnneks jäi vihm stardi hetkel järgi. Ajaga olen rahul. Läksin omas tempos.16 km jäin natuke toppama, kuna keegi oli vist ühe märgi ära omastanud, ei teadnud kuhu poole joosta. Nii jõudis teisel kohal jooksev mees mulle järgi,” ütles Luhtoja Jooksuportaalile. Ta jooksis Tõnis Kaasikuga umbes 25. kilomeetrini koos, siis otsustas Margus Luhtoja riskida ja üritas uuesti ära minna, mis ka õnnestus. Teisena lõpetas Tõnis Kaasik Kohilast 2:51.26-ga ja kolmandana Heiki Tiikoja Keilast 3:12.20-ga. Viiest osalenud naisest osutus parimaks Ly Märss ajaga 4:04.07. Kokku lõpetas maratoni 24 osalejat.

Poolmaratoni distantsi võitis riigikogulane Lauri Luik (Läänemaa KJK) ajaga 1:20.54. Teise koha sai mullune Haapsalu maratoni võitja Rain Seepõld (Treeningpartner) ajaga 1:21.58. Kolmandaks tuli Liina Tšernovi käe all harjutav Andres Hellerma ajaga 1:24.15. Naistest võitis poolmaratoni Anni Kingsepp Hiiumaalt ajaga 1:38.01. Järgnesid teisena Anneli Golubovskaja Tallinnast 1:41.51-ga ja Eike Mällo Jõhvist 1:53.06-ga. Poolmaratoni lõpetas 25 jooksjat.

Haapsalu maratoni raames korraldatud 10 km maanteejooksu võitis veteraniklassi kuuluv Jaanus Pedak Sakust ajaga 36.19. Teise koha sai samuti veteran Ain Kilk (Eesti Worldloppeti Klubi), kes kaotas võitjale 11 sekundiga. Kolmas koht kuulus vähem kui nädal tagasi Tartu jooksumaratoni 23 km distantsil kaasa löönud Lauri Valdmaale (SK ProRunner) täpselt 40 minutiga. Täna võttis ta jooksu rahulikult, sest pikk maastikujooks veel jalgades. Naistest võitis 10 km jooksu Liis-Grete Arro ajaga 42.56. Teisele kohale tuli Katrin Lehtpuu Lihulast 48.58-ga ja kolmandaks Kairit Kivimäe 53.28-ga. 10 km jooksu lõpetas 38 osalejat.