3. Tondiraba sisemaratoni võitnud Siiri Pilt jooksis isikliku rekordi

Allan-Peeter Jaaska võidumeenega. Foto: SK Stamina
Allan-Peeter Jaaska võidumeenega. Foto: SK Stamina

Tallinnas Tondiraba jäähallis anti täna hommikul kell 10 start 3. Tondiraba sisemaratonile, mille võitis naistest isikliku rekordiga Siiri Pilt ja meestest korraldajaklubi oma mees Allan-Peeter Jaaska. Mõlemad kuuluvad juba veteranide klassi ehk vanust neil 46.

Siir Pilt läbis sisetingimustes 253 m ringi 167 korda ehk jooksis 42,195 km ajaga 3:28.06, mis andis üldarvestuses 7. koha. “Vahepeal oli küll tunne, et pea hakkab nendest ringidest ringi käima, aga siis lasti mu lemmikmuusikapala ja läks jälle kergemaks. Kõige kergem maraton vist üldse minu jaoks, rasket hetke ei tekkinudki,” ütles Pilt ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Iga maratoonar sai korraldajalt tellida oma lemmiklaulu, mida jooksu ajal mängiti. Siiri Pilt tellis omale Paul Neitsovi esituses Ukuaru valsi. “Tahtsin ka oma poja tehtud muusikat tellida, kui see ei läinud neil vist käima,” arvas Pilt. Ta loodab, et tänu lumevasele talvele, mil saanud korralikult harjutada, tuleb korralik välishooaeg. “Praegu liigub küll vorm tõusvas joones,” kiitis Pilt. Mingeid eesmärke ta omale välishooajaks ei sea. “Põhiline on jooksu nautida ja kui selle juures tulevad ka head tulemused, on see boonuseks,” lisas Pilt.

Naistest tuli teiseks Piret Tikva ajaga 3:42.49 ja kolmandaks Jaanika Kindlam ajaga 3:57.46. Meestest võiti maratoni esimest korda sisemaratonil osalenud Allan-Peeter Jaaska ajaga 3:04.51. Teise koha sai Alan Lebrect 3:08.13-ga ja kolmanda koha SK ProRunner esindaja Lauri Valdmaa 3:10.49-ga. Esikolmik püsis koos pool maad, siis hakkas Jaaska vaikselt eest ära minema. “Jooksime Lauriga vaheldumisi ees. Kuna tempo hakkas iga ringiga kukkuma, üritasin rütmi hoida ja nii vahe sisse tuli,” ütles Jaaska ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Pärast mullust vana-aasta heategevusmaratoni on ta suusatanud ja 10 km pikkuseid jooksuotsi teinud, mistõttu on oma tänase lõpuajaga väga rahul. “Varsti tuleb need asjad ringi mängida, kui suusamaratone ei tule. Eks tänagi saigi sellepärast jooksma tuldud,” märkis Jaaska. Eeloleval suvisel välishooajal mõtleb ta joosta maratone sinna kolme tunni kanti ja miks mitte ka veidi aeglasemalt.

Lauri Valdmaa jaoks ei olnud tänane jooks kerge, sest viimased kaks nädalat on tal kurk valus olnud ja täna lisandus ka kerge nohu. “Olen treeningkoormust poole võrra vähendanud ja tugevaid treeninguid vähe teinud. Seetõttu oli aja küsimus, millal raskeks läheb. Viimased 10 km hoidsin kohta. Lisaks põhjustas kurvide jooksmine sisemisele jalale ülekoormuse – sain korraliku villi talla alla. Sellele vaatamata panin viimase ring täiega – 55 sekundiga,” rääkis Valdmaa ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

3. Tondiraba sisemaratoni tulemused