3000 m Eesti sisemeistriteks tulid Taivo Püi ja Jekaterina Patjuk

Täna Tartus lõppenud Eesti talvistel kergejõustiku sisemeistrivõistlustel toimunud viimaste aastate ühe kõrgetasemelise meeste 3000 m jooksu võitis Sportkeskus.ee esindaja Taivo Püi (pildil) ajaga 8.25,16, edestades järgnevaid medalikohti 10 sekundiga. Äge heitlus leidis aset 26-aastase Sergei Tšerepannikovi ja 42-aastase Vjatšeslav Košelevi vahel. Mõlemad mehed lõpetasid sama sekundi sees, kuid ülinapp edu andis hõbemedali Tšerepannikovile. Tasub märkida, et esimesed seitse lõpetajat said aja alla 9 minuti. Naiste samal distantsil tuli Eesti meistriks Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi esindaja Jekaterina Patjuk ajaga 9.48,65, kes oli eile parim ka 1500 m jooksus. Kui eile püstitas Tiidrek Nurme 1500 m Eesti siserekordi, siis täna jäid rekordnumbrid kaugele. Meeste 3000 m siserekord kuulub Tiidrek Nurmele ajaga 7.55,37, mille ta jooksis 10. veebruaril Stockholmis. Naiste sama distantsi Eesti tippmargi omanik on Ille Kukk 9.07,1-ga ja rekord pärineb 1985. aastast.