3000 m takistusjooksu Eesti meistrid on Kaur Kivistik ja Evelin Talts

Meeste esikolmik autasustamisel. Foto: EKJL

Tallinnas Kadrioru staadionil täna alanud kergejõustiku Eesti meistrivõistlustel võitsid 3000 m takistusjooksu Kaur Kivistik ja pärast tütre sünnitamist tagasi võistlussporti naasnud Evelin Talts.

Kuigi Kaur Kivistik MM normi üritama ei hakanud, tõmmati jooksjaterivi juba teisel ringil pikaks. Tempot tegi teisest ringist Ats Sõnajalg, Kivistik hoidis algul Karl Mäe järel kolmandale kohale. Neljandana pundis olnud Dmitri Aristov jäi maha.

Sõnajalg püsis ees, kuni joosta jäi 200 meetrit, siis tõstis teisel kohal jooksnud Kivistik tempot, möödus Sõnajalast ja võitis Eesti meistritiitli tema kohta tagasihoidliku ajaga 9.25,45. Hiljem selgus ka aeglase jooksu põhjus. Nimelt plaanis Kivistik startida ligi poolteist tundi hiljem 1500 m distantsil. “Takistusjooks oli minu jaoks tõesti soojendusjooks 1500 m jooksuks. Kuna üksi on raske mingit head aega joosta siis läksin kindlalt ainult võidu peale välja,” kinnitas Kivistik ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Ats Sõnajalale takistusjooksus hõbemedal tulemusega 9.28,87. Teist aastat järjest kuulus pronks Karl Mäele, seekord ajaga 9.31,33.

Naiste esikolmik autasustamisel. Foto: EKJL

Naiste takistusjooksu starti asus vaid neli naist. Jooksu vedas algusest peale 40-aastane Evelin Talts, kes 2012. aastal esindas Eestit Londoni olümpiamängudel maratonijooksus ja võistles takistusjooksus viimati 2015. aastal Eesti meistrivõistlustel. Juba esimesel ringil kukkus veetakistusel Olga Andrejeva, kuid jätkas siiski jooksmist.

Taltsi tempos suutis ainsana jätkata Johanna Ardel, kuid mitte kauaks. Varsti läks Talts eest ära, kasvatades edu Ardeli ees ligi 50 meetrile. Sama palju jäi Ardelist maha Olga Andrejeva. Andrejeva suutis distantsi teisel poolel vaatamata alguse kukkumisele end kokku võtta ja Ardeli kinni püüda ning temast mööduda. Evelin Talts tuli takistusjooksus Eesti meistriks ajaga 11.14,30. Andrejevale hõbe ja Ardelile pronks.

“Projekt sai edukalt lõpetatud. Kahe nädalaga õnnestus mul 16 sekundit Rakveres joostud ajast maha võtta. Paistab, et lapsekäruga Lõuna-Eesti mägedes jooksmine mõjus hästi,” sõnas Evelin Talts ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Kas täna võidetud kuldmedal jääb tema viimaseks Eesti meistrivõistluste medaliks, ei osanud Talts öelda. “Eks paistab, mida ma järgmisel aastal teen. Praegu ma võistelda ei plaani. Hakkan suve nautima. Maratoni kindlasti jooksma ei hakka. Mul sellist aega ei ole. Töö ja pere võtavad oma,” lisas ta.

Tänane võit tuli Taltsil ka suuresti tänu sellele, et on varem tõkkejooksuga tegelenud. “Kui ma peaksin ilma takistusteta 3000 m jooksma, vaevalt ma medalit oleksin võitnud,” arvas Talts.

Andrejeva sõnul läks ta rajale natuke väsinuna. “Esimesel kilomeetril polnud minekut. Langesin algul neljandaks, siis sain Saina Mameda kätte. Kolm ringi enne lõppu avastasin, et saaks ka Johanna Ardeli kätte. Kiirendasin, tuli hea tunne sisse, saingi ta kätte. Jäin jooksuga rahule, sest olen kehvast vormist välja tulemas,” rääkis Andrejeva.