34. Paide-Türi jooksu võitis Roman Fosti

4. oktoobril peeti 34. Paide-Türi rahvajooks. Põhidistantsil Paidest Türile oli enne starti favoriite kokku kuus. Esimese 200 meetri kaugusel stardist oleva Kumakese vahefiniši võitis Mihkel Gill, teise Viking Window vahefiniši Allar Lamp. Poolel võistlusmaal jooksid vahe sisse Roman Fosti ja Andi Noot.

Roman Fosti. Foto: Scanpix

Kolmanda ja neljanda vahefiniši võidud noppiski Fosti. Veel poolteist kilomeetrit enne lõppu polnud kindel, kes võidab rahvajooksu põhidistantsi, kuid siis hakkas ootamatult Andi Nootal niivõrd “pistma”, et ta lõpetas alles 337. kohal.

Jooksu võidu võttis Roman Fosti, kes kahel korral on võidutsenud lühemal Kirna-Türi distantsil. Teise koha ja Linnajooksude sarja võidu võttis Sergei Tšerepannikov, kolmas Ibrahim Mukunga, neljas Heinar Vaine, viies Allar Lamp ning kuues Keio Kits. Naistest võitis jooksu algusest peale liidrikohta hoidnud Jekaterina Patjuk ajaga 47.01,6. Liina ja Lily Luik lõpetasid jooksu koos ajaga 48.37,9.

Lühema Kirna-Türi distantsi esimese vahefiniši 800 meetri kaugusel stardist võitis Risto Võsaste. Pärast vahefinišit jooksid aga ülejäänud võistlejatelt kaks meest ära. Raimond Valler võitis nii teise vahefiniši Veskisillal kui ka kogu jooksu. Teisena lõpetas Olavi Allase ning kolmanda koha sai Risto Võsaste.

Paide-Türi distantsil oli 866 ja Kirna-Türi distantsil 1679 finišeerijat. Koos lastejooksudega oli lõpetajaid 3700.