35. Rakvere rahvajooksu võitsid Ilja Nikolajev ja Liis-Grete Arro

Naiste esikolmik autasustamisel. Foto: erakogu

Eile toimus 35. Rakvere rahvajooks, mille 10 km pikkuse distantsi võitsid Ilja Nikolajev ja Liis-Grete Arro.

Nikolajev võitis jooksu suure eduga järgmise lõpetaja ees, läbides distantsi ajaga 31.44. Teiseks tulnud Dmitri Aristov jäi temast maha üle kahe minuti, Aristovi aeg 34.04. Kolmas koht kuulus Taavi Kilkile 34.09-ga.

Naistest võitis jooksu Liis-Grete Arro (Täppsportlased) ajaga 39.13. “Teen kaasa Lääne-Virumaa sarja ja Rakvere on üks etappidest. Salakaval rada, kus seekord saime tunda korralikku tuult, vihma ja päikest. Enesetunne peale Tallinna Maratoni on juba parem kui välja arvata väike viirus, mis mind hetkel natuke kimbutab,” ütles Arro ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Talle järgnes pikk aega vigastuse tõttu jooksurajalt eemal olnud, kuid tasapisi end võistlusrajal märku andma hakanud Moonika Pilli tulemusega 41.26. Esimest korda võis teda pärast vigastuspausi taas jooksmas näha juunis Jüri Lossmanni mälestusjooksul, kus sai 3. koha. Kolmandana lõpetas Rakvere rahvajooksu Irina Savinits Aserist 42.05-ga.

2,4 km pikkuse distantsi võitis ajaga 9.02 Kristian Otlot (UP Sport) ja Eva-Maria Saar (KF Suusaklubi) ajaga 11.00.