37. ümber Pühajärve jooks pakkus nii dramaatikat kui õnnestumisi

Meeste esikuuik autasustamisel. Foto: Ahto Jakson
Meeste esikuuik autasustamisel. Vasakult: Raido Ränkel, Raivo Alla, Jaanus Kallaste, Marti Medar, Karel Tammjärv ja Aaro Tiiksaar. Foto: Ahto Jakson

Täna toimunud DFDS Järvejooksude sarja teise osavõistluse, 37. ümber Pühajärve jooksu võitsid esimest korda Raivo Alla ja 14-aastane Luna-Aleksandra Lagoda. Palav ilm muutis lõpu eel esikolmikus järjestust nii meestel kui naiste arvestuses.

Raivo Alla (Sparta) võitis 10,7 km pikkuse jooksu ajaga 35.04. Tema jaoks oli tegemist esimese võiduga ümber Pühajärve jooksul. “Raido Ränkeli hingamist kukla taga kuulsin pool distantsi, siis kadus see ära. Kahju, et Raido Mitt ja Rauno Laumets ei osalenud, oleksin tahtnud Raunoga rammu katsuda. Teises pooles läks raskeks tempo hoidmisega,” lausus Alla ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Ta sihib nädala pärast toimuvaid Eesti meistrivõistlusi 10 000 m jooksus. “Minu arvates kõige ilusama rajaga jooks üldse. Suusatajate jaoks on tegemist ideaalse rajaga, aga minu kui lausmaajooksja jaoks kurnab ära ja lõpus ei jaksa enam pressida,” märkis Alla.

Suuataja Raido Ränkel (Team Haanja) sai teise koha 36.13-ga. “Ootuspärane tulemus. Stardiprotokolli vaadates arvasin, et jooksen kuue hulka end kindlasi. Poolteist kilomeetrit enne lõppu olin veel kolmas, aga kahjuks tabasid Rauno Palmi krambid ja ma möödusin temast,” rääkis Ränkel ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

“Raivo Alla on siiski jooksja ja ma olen suusataja. Olen nädal aega Otepääl laagris olnud. Jooksu osa on sellest vähe. Palju olen rulli sõitnud. Jooksujalg on mul kaks korda jämedam, kui tal. Kui ma jooksule spetsialiseeruksin, suudaksin päris head konkurentsi pakkuda,” leidis Ränkel.

Kolmandaks tuli Jaanus Kallaste (Treeningpartner) ajaga 36.39. “Alustasin rahulikult, tänu sellele sain mehi rajal järjest kätte. Väga raske, vaata, et kõige raskem jooks üldse,” arvas Kallaste. Ta jooksis 5.-6. kilomeetrini rahulikult, siis jõudsin järgi tema ees jooksnud klubikaaslasele Marti Medarile. Kuna kolmandal kohal olnud Rauno Palmi lõpu eel katkestas, tõusis Medar kolmandaks.

Kahe järvejooksu (ümber Harku järve jooks ja ümber Pühajärve jooks) kokkuvõttes juhib DFDS Järvejooksu sarja Raivo Alla Marti Medari ja Jaanus Kallaste ees.

Kuus kiiremat naist. Foto: Ahto Jakson
Kuus kiiremat naist. Vasakult: Liis-Grete Arro, Luna-Aleksandra Lagoda, Marion Tibar, Patricija Eiduka, Pille Hinn ja Kadiliis Kuiv. Foto: Ahto Jakson

Naistest võttis esikoha üldarvestuses kõrgel 14. kohal lõpetanud 14-aastane Luna-Aleksandra Lagoda (TÜASK) ajaga 39.46. Teisena finišeeris Liis-Grete Arro 42.33-ga.

“Kõik sujus, kuigi ma alustasin jälle natuke liiga kiiresti ja lõpus vajusin ära. Eks mul ole veel see Guinnessi rekordi jooks veel jalgades. Sellest on neli päeva möödas. Ärkasin kell 4 hommikul. Täna oli mu elu üks raskemaid jookse,” ütles Arro ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Tal on väga hea meel noorukese võitja Luna üle. “Vorm on hakanud paranema, ülikool sai ära lõpetatud ja eks see võttis ka pingeid maha,” lisas Arro.

Kolmandaks tuli Marion Tibar (Head Inimesed) 42.55-ga. “Otepääl on alati raskem joosta. Eelmisel aastal oli kergem. Üritasin Liis-Grete Arroga kaasa minna. Me leppisime algul kokku, et jookseme koos, aga Liis tegi kohe vahe sisse ja tegin oma jooksu. Pingutasin nii palju kui tuleb. Olen tõuse harjutanud ja seetõttu tuli tänane jooks natuke parem kui mullu. Ma ei ole veel vigastusest päris taastunud, aga läheb järjest paremaks,” nentis Tibar. Kolmas koht tuli talle ka kahjuks tänu ühe naisjooksja kokkukukkumisele distantsil, muidu oleks Tibar neljas olnud.

Kahe järvejooksu (ümber Harku järve jooks ja ümber Pühajärve jooks) kokkuvõttes juhib DFDS Järvejooksu sarja naistest Liis-Grete Arro. Järgnevad Pille Hinn ja Marion Tibar.

37. ümber Pühajärve jooksu tulemused

DFDS Järvejooksude seis kahe osavõistluse kokkuvõttes