Kauri Kõiv sai MK-etapil 46. koha

Kauri Kõiv. Foto: Postimees/Scanpix

Kauri Kõiv sai täna Saksamaal Ruhpoldingus alanud laskesuusatamise maailmakarikaetapil meeste 20 kilomeetri individuaaldistantsil Eesti laskesuusatajatest parimana 46. koha.

Kõiv eksis nelja tiiru peale kokku vaid ühe korra, tehes seda teises tiirus. Võitjale prantslasele Martin Fourcade´le kaotas ta 4.46,8. Kalev Ermits eksis esimeses lasketiirus kolm korda, mis tähendas kolme trahviminutit. Ülejäänud tiirudes kõik märgid alla lasknud Ermits lõpetas võistluse 70. kohal (+5.48,4). Rene Zahkna sai 84. koha (+7.16,1). Mees tegi esimeses tiirus kaks ja teises tiirus ühe möödalasu.

Tänase sõidu võitnud Martin Fourcade läbis distantsi ajaga 44.27,9, korjates viimasest tiirust endale kaasa ühe trahviminuti. Prantslane tegi tänase tulemusega ühtlasi ka ajalugu, tõustes MK-poodiumile 14 etappi järjest, millega ei ole seni hakkama saanud ükski ükski teine laskesuusataja. Teise koha võitles välja kõikides tiirudes täpne olnud tšehh Ondrej Moravec (+1.01,0). Poodiumi kolmandale astmele tõusis norralane Johannes Thingnes Bö (+1.06,3), kes eksis nagu Fourcade´ki ühe korra viimases tiirus.

Homme on Ruhpoldingus kavas naiste 15 kilomeetri individuaaldistants.