4. Alutaguse rattamaratonil võidutsesid Sten-Erik Ottender Ja Mairis Õispuu

Alutaguse rattamaratoni start. Foto: Viktor Tund
Alutaguse rattamaratoni start. Foto: Viktor Tund

Esimene tõsisem mõõduvõtt maastikurattamaratonis peeti täna Alutagusel, mis oli avalöögiks Bosch Eesti Maastikurattasarja 2018. aasta hooajale. Võitjana veeres üle finišijoone Sportland Bottecchia Teami sõitja Sten-Erik Ottender, kes alistas 42 km ajaga 1:45.41. Teiseks tulnud Peeter Tarvis (Veloplus) kaotas võitjale seitse sekundit ja kolmanda koha sportlane Raido Saar (RedBike/Wilo) üheksa sekundit. Naisteklassis võidutses Mairis Õispuu (Rakke/Purustaja Naiskond) ajaga 2:04.36.

Noorte- ja matkadistantsi võitis ülekaalukalt N16-klassi arvestuses sõitnud Anet Sirvel (Spordipartner Racing Girls) ajaga 53.42. Teisena jõudis 19,5 km rajalt tagasi M14-klassis võisteldnud Martin Krusemann (Team Bottecchia/KJK) ajaga 55.09.

Sten-Erik Ottenderil tuli võidu nimel kõvasti pingutada, sest lõviosa distantsist sõitis grupi ees maastikurattakrossis viimastel aastatel häid tulemusi teinud Markus Pajur (Team Antsla), kes kaotas oma võiduvõimaluse viimasel kilomeetril ning jäi lõpuks neljandaks. „Hooaja esimene sõit, ei teadnud, mida oodata. Konkurents oli väga kõva, Austat ei saa kunagi alahinnata, stardis olid ka sõber Tarvis ja proff Jõeäär. Ja lisaks tundus ebareaalne, et noor kutt Markus Pajur täna sellise sõidu teeb. Nalja polnud, oleks maraton pool kilomeetrit lühem olnud, siis võinuks teisiti minna. Lõpus olid rasked turbasinglid, mis andsid ilmselt valusalt tunda, kui oled tervet sõitu vedanud. Markuse kahjuks läks seekord nii,“ ütles Ottender.

Võimalus Pajurist mööda kihutada avanes viimasel tõusul. „Distantsi lõpus oli üks ülipikk tõus, kuhu jõudes mõtlesin, et see võib olla minu võimalus. Kuna ma muidu kõige tehnilisem trikivend pole ja hüppega finišisse ei suuda tulla, panin seal kõik mängu ja õnnestuski,“ rõõmustas rattur

Bosch Eesti Maastikurattasarjas kõikide hooaegade võitja Caspar Austa lõpetas maratoni 146. kohal. „Esimeses karjääris läks tagumine rehv katki, siis enam kiiret polnud. Kui muidu on olnud küsimus, miks Austa võidab, siis täna pole seda vaja esitada. Esimest korda elus sõin teeninduspunktis suppi ja tundsin sõidust mõnu,“ muljetas Austa.

Mairis Õispuu tuli starti võidumõtetega. „Vahepeal tundsin, et enam üldse ei jõua, aga tuli ikka pingutada. Üldiselt tegin oma sõitu ega teadnud, mis seljataga toimub. Raske oli, aga jään rahule,“ sõnas Õispuu.

Kokku startis põhidistantsile 379, noorte ja- matkadistantsile 96 sõitjat ja lastesõitudel lustis 42 noort rattaässa.

Järgmine etapp Bosch Eesti Maastikurattasarjas peetakse 6. mail Viljandis. Autoeksperdi 18. Mulgi Rattamaratoni soodusregistreerimise teine voor kestab kuni 2. maini. Rajameister on võistlejatele ettevalmistanud 50 km ja 20 km pikkused distantsid. Tulevased rattatähed on oodatud lastesõitudele. Võistluskeskus asub kesklinnas Viljandi spordikeskuse ees.

Alutaguse rattamaratoni tulemused