Jõgeva rahvajooksu võitis Rauno Reinart

Rauno Reinart Jõgeva rahvajooksul. Korraldajate foto
Rauno Reinart Jõgeva rahvajooksul. Korraldajate foto

Täna toimunud 4. Jõgeva rahvajooksul näitas oma ülevõimu spordiklubi PruRunner esindaja Rauno Reinart, kes võitis 10,4 km pikkuse distantsi ajaga 34.12,7.

Juba nädala tagasi Haapsalu maanteejooksul head minekut näidanud Reinart läbis täna kilomeetreid keskmiselt 3.17-ga ja edestas teisena lõpetanud Janar Juhkovit Treeningpartnerist ligi kahe minutiga. “Võit tuli kergelt. Jooksin kohe teistel eest ära ja sain soolojooksu teha. Tunne oli hea ja kerge ja täitsa tühjaks ei pidanud jooksma võidu jaoks,” ütles Reinart ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Reinarti sõnul läheb tema vorm iga nädalaga paremaks. “34.12 on täitsa hea aeg ja umbes minut parem kui eelmisel aastal. Haapsaluga maanteejooksuga võrreldes tuli täna joosta nii metsas kui ka põllul, seega võib rahul olla,” lisas Reinart.

Janar Juhkovi lõpuaeg täna 36.08,1. Mees pidas tänast jooksu oma elu raskeimaks 10 km distantsiks. “Põldudel künkad, mistõttu pidi otsima, kuhu astuda. Juba kolmandal kilomeetril ootas ees esimene tõus, millega ma ei olnud arvestanud ja karjääris püstloodis tõus. See võttis ikka kõhus keerama. Hiljem tuli veel umbes 1,5 km vastutuules joosta,” kirjeldas Juhkov rajaolusid.

Kuni 8. kilomeetrini jooksis ta koos Vjatšeslav Košeleviga, siis tõstis Juhkov tempot ja Košelev jäi maha. “Minu kodukandi jooks, kuna olen Jõgevamaalt pärit ja Jõgeva gümnaasiumis õppinud. Mälestused tulid meelde. Ajaga ma rahul pole. Võibolla ei oleks pidanud eile 18 km pikkuse trenni tegema. Tundsin jalgades väikest väsimust, kuid arvan, et jooks oli koolilapse hinde “kolm” vääriline,” arvas Juhkov.

Kolmanda koha sai 49-aastane vanameister Vjatšeslav Košelev ajaga 36.52,1, olles ühtlasi M40 vanuseklassi võitja.

Naistest võitis Jõgeva rahvajooksu N40 vanuseklassi kuuluv Marge Türn ajaga 46.17,4. Järgnesid samasse vanuseklassi kuuluv Kai Saar 47.57,3-ga ja kuni 16-aastaste neidude parim Niina Solopajeva 47.59,3-ga.

Jõgeva rahvajooksu tulemused