4. Vastseliina linnuse jooksu võitsid Raido Ränkel ja Annika Rihma

Raido Ränkelit saatis viimasel 500 meetril finišisse tütar. Foto: Võrumaa Spordiliit

Võrumaa pikamaajooksude sarja 8. etapina täna kavas olnud Vastseliina linnuse jooksu 12 km pikkuse põhidistantsi võitsid peagi mägedesse treeninglaagrisse suunduv suusataja Raido Ränkel ning orienteeruja Annika Rihma.

Võru suusaklubi/Team Haanja esindaja Ränkel läbis maastikul kulgenud trassi ajaga 49,31,1, edestades teisena lõpetanud Eno Lukki (FNT spordiklubi) ligi kahe ja poole minutiga. 500 meetrit enne lõppu tuli Ränkelit ergutama tütar Loreen Shisell, kes isa finišisse saatis.

“Konkurents osutus oodatust lahjemaks, seega otsustasin, et päeva väga raskeks enda jaoks ei tee ja lähen üritan kohe algul vahe sisse saada ja edasi rahulikult võtta, mitte liigselt pingutades,” ütles Ränkel ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. “Hea reljeefiga jooks, mis pigem sobib orienteerujatele ja suusatajatele,” lisas ta. Vastseliina jooksu esimene kilomeeter kulges heinamaal, millele järgnes ligi pool kilomeetrit tõusu. Edasi tuli jooksjatel minna mööda väga vaheldusrikast rada – kruusateed, heinamaa, metsateed jne.

Ränkeli järel sai teise koha Eno Lukk ajaga 51,57,1 ja kolmanda koha Aimar Hussar (Kündja spordiklubi) ajaga 52.16,4. Raido Ränkelile oli tänane jooks Võrumaa pikamaajooksude sarjas sel aastal tõenäoliselt viimaseks, sest peab suunduma mägedesse treeninglaagrisse valmistumaks eesseisvaks suusahooajaks. “Ei klapi ajaliselt, välislaagrid tihti nendel aegadel,” tõdes Ränkel.

Naistest võitis Vastseliina linnuse jooksu üldarvestuses 11. kohal finišeerinud orienteeruja Annika Rihma (Audentese SK) ajaga 55.27,1. Teisena lõpetas suusataja Tatjana Mannima 59.04,6-ga ja kolmandana Stine-Lise Truu (Tartu suusaklubi) 1:01.50,8-ga. Tänane päev Vastseliinas pakkus spordirõõmu kokku 474 inimesele. Pikal distantsil (12 km) osales 172 inimest, lühikesel (5 km) 114. Kõndijaid 82 ja mudilasi tuli kokku 106. Vaatamata paarile korralikule vihmasahmakale jagus osalejatele korralikult elamusi.

Võrumaa pikamaajooksude sarja 9. etapina toimub 19. augustil Jõe-ja järvejooks Lasval.