44. Otepää-Tartu jooksumaratoni võitis Sander Hannus (tulemused)

Sander Hannus Otepää-Tartu maratoni võitjana finišis. Foto: Oliver Hannus

Täna Lõuna-Eestis Tehvandi hüppetorni jalami juurest alanud 44. Otepää-Tartu jooksumaratoni võitis ajaga 2:47.35 Sander Hannus, kes kuus kilomeetrit enne lõppu püüdis kinni sinnamaani liidrikohta hoidnud Margus Luhtoja.

Sander Hannuse sõnul alustas ta tänast maratoni rahulikult ning mingeid ambitsioone tal kindla koha või aja saavutamiseks ei olnud. “Mul seisis meeles, et teine pool rajast on raske ja porine. Hoidsin ennast algul ja jooksin enesetunde järgi. Otsest plaani liidrit kinni püüda ka ei olnud,” ütles Hannus ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele.

Kuna ta sai infot esikohal jooksnud Margus Luhtojaga vahe vähenemise kohta ja omal raske polnud, otsustas tempos veidi juurde panna. “Hakkasin teda ise nägema ja proovisin kohe mööda ka minna, et ta mulle sappa ei saaks võtta. Energiat jagus piisavalt, lõpus viimased viis kilomeetrit osutusid raskeks, sest sääred läksid pingesse, aga muidu oli väga hea päev, jõudsin hästi,” võttis Hannus tänase maratoni kokku.

Väike rajaprofiili muutus teeb tema arvates isegi jooksu paremaks ja pakub vaheldust ning toob monotoonsest kulgemisest välja. “Märtsikuu ka alles, ei ole ülemäära palju kiiremaid treeninguid veel teinud,” sõnas Hannus, kelle isiklik rekord maratonis on 2:40.

Ettevalmistus hooajaks on Sander Hannusel läinud ettevaatlikult, sest möödunud aastal saadud pirnlihase põletik annab veel veidi tunda. “Maadlen sellega endiselt, kuigi paremaks on läinud. Asi läheb paremaks, kuid esineb ka viletsamaid päevi,” nentis Hannus. Aasta esimese poole kavatseb ta rohkem jooksurajal mõnuga võtta.

“Kui ebamugavustunnet ei teki, siis tahan ka kiiremalt ja särtsakamalt liikuda nii treeningutel kui võistlustel,” lisas Hannus. Pärast tänast maratoni võtab ta taastumiseks aega ning tahab järgmise stardi teha 6. mail Otepää-Elva 23 km pikkusel Tartu jooksumaratonil, mis on ta üks lemmikuid.

Otepää-Tartu maratonil täna teisena, üle kolme minuti võitjast hiljem lõpetanud Margus Luhtoja (2:50.50) tunnistas, et tal läks 30. kilomeetril raskeks ega suutnud kiirust hoida. Maratoonar läbis kilomeetreid 3.30-3.40 tempos. “Ma arvan, et esikoht jäi treenituse taha. Ma ei ole harjunud nii pikalt alla 4 minuti kilomeetri kohta kiirust hoidma,” lausus Luhtoaja ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele.

Pool maad läks tema sõnul hästi, kuid viimased kilomeetrid tulid 4.30 km kohta. “Selline tunne nagu jääks kohe seisma. Reiepealsed tundusid nagu pakud,” märkis Luhtoja. Rajal andis talle infot lähema jälitaja kohta autoga kaasa sõitnud onu. Kolmanda koha sai Vladimir Demjantšuk ajaga 2:52.02. Naistest võitis maratoni Siiri Pilt ajaga 3.30.41.

Pangodilt lähetati rajale poolmaratonil võistlejad. Meestest tuli esimeseks vanameister Andrus Lein ajaga 1:14.45. Teisena lõpetas Madis Osjamets 1:19.30-ga ja kolmandana Rainer Nilsoni 1:22.14-ga. Parimaks naiseks osutus Marge Türn ajaga 1:39.05.