45. jooks ümber Harku järve avab järvejooksude sarja juubelihooaja

2016Jooksjad_Harku_järve_jooksul
Jooksjad ümber Harku järve jooksul. Foto: DFDS Järvejooksud

DFDS Järvejooksude sari toimub sel aastal juba 15. korda ja sarja avaetapp, 45. jooks ümber Harku järve leiab aset eeloleval laupäeval, 28.mail. Tallinnas ja Harku vallas kulgevale järveringile on lisaks jooksjatele oodatud ka kõik kepikõndijad, sest 6,8 km rada sobib ideaalselt ka kõndimiseks. Eelregistreerimise põhjal on osalema oodata üle 800 jooksja ja kepikõndija, kes kõik saavad finišis pärjatud medaliga.

Start 6,8 km pikkusele järveringile antakse kell 12 Harku rannas ning favoriitidena lähevad rajale eelmise aasta Harku jooksu ja kogu järvejooksude sarja võitjad Sergei Tšerepannikov ja Kaisa Kukk. Meestest teeb kodumaal hooaja avastardi Rio OM-ks valmistuv Roman Fosti. Naistest pakub Kaisale kindlasti konkurentsi sel aastal head minekut näidanud Olga Andrejeva.

Kell 11 avavad jooksupäeva Harku järve rannas Lastejooksud, kus kuni 12.aastased jooksusõbrad osalevad 250 m distantsil. Lapsed saavad end kirja panna alates kell 10.00 ja osalemine lastele on tasuta. Sparta Spordiklubi fitnessitreenerid teevad enne järveringile minekut jooksusõpradele meeleoluka soojenduse. Eesmärgiks valmistada võistlejad ette ees ootavateks katsumusteks ning anda neile rajale kaasa hea tuju ning mõnus meeleolu.

DFDS Järvejooksude sarjas toimub kokku neli erinevate pikkuste ja emotsioonidega jooksu. Lisaks sarja lühimale, 6,8 km pikkusele ringile ümber Harku järve kuuluvad järvejooksude sarja laupäeval, 2.juulil toimuv 35. jooks ümber Pühajärve, kus 10,7 km pikkune ring Otepää kuppelmaastikul pakub lisaks jooksurõõmule ka silmale kauneid vaateid. Ühtlasi kuulub Pühajärve jooks Otepää 900 juubeliürituste programmi. Sarja pikim, 17,5 km pikkune 3. Suvejooks ümber Saadjärve toimub pühapäeval, 31.juulil. DFDS Järvejooksude sarja lõpetab 27.augustil traditsiooniline, juba 44. jooks ümber Ülemiste järve. 14 km ring pakub unikaalse võimaluse joosta ümber Tallinna joogivee reservuaari ja tutvuda veepuhastusjaamaga.

DFDS Järvejooksude stardid on kell 12 ja igal jooksul toimuvad kell 11 Lastejooksud. Kõigile järveringidele on oodatud ka kepikõndijad, igal jooksul lõpetajale medal. Sarja peatoetaja DFDS Seaways poolt on sarja läbinutele atraktiivne reisipakkumine Rootsi. Seoses 45. jooksuga ümber Harku järve on laupäeval, 28. mail ajutiselt häiritud liiklus Harku vallas Järvekalda ja Hobuseraua teel. Eelregistreerimine 45. jooksule ümber Harku järve ja kogu sarjale kestab neljapäeva,26. mai õhtuni. Registreerimine www.stamina.ee/jarvejooks