45. ümber Ülemiste järve jooksu võitsid Raido Mitt ja Kaisa Kukk

ümber Ülemiste järve jooksu kuus kiiremat meest autasustamisel. Vasakult: Raivo Alla, Raido Mitt, Rauno Laumets, Leonid Latsepov ja Sander Jürs. Foto: Ahto Jakson
ümber Ülemiste järve jooksu kuus kiiremat meest autasustamisel. Vasakult: Raivo Alla, Raido Mitt, Rauno Laumets, Kaur Kase, Leonid Latsepov ja Sander Jürs. Foto: Ahto Jakson

Täna toimunud DFDS järvejooksude sarja viimase osavõistluse – 45. ümber Ülemiste järve jooksu võitsid Sparta spordiseltsi esindaja Raido Mitt ja Treeningpartnerisse kuuluv Kaisa Kukk.

Raido Mitt tegi ümber Ülemiste järve tiiru 13,8 km pikkusel distantsil ajaga 44.55,3, edestades teisena lõpetanud klubikaaslast Raivo Allat 31 sekundiga. “Tahaks loota, et reiega on nüüd kõik korras. Ei julge öelda, et päris korras, sest vahepeal natuke hell on, kuid joosta ja treenida lubab. Olen kaks nädalat treeninud ja olen tagasi. Endalegi tuli üllatusena, et täna nii hea minek oli,” lausus Mitt ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Esimesed kolm kilomeetrit püsis suur grupp koos, siis aga üllatas orienteeruja Kaur Kase, kes läks koos Raivo Allaga ette tempot tegema. “Vaatasin, et väike vahe tuli isegi sisse. Ma ei tahtnud vahet suuremaks lasta ja võtsin neile järgi,” rääkis Mitt. Nii jätkasid mehed kolmekesi. Viie kilomeetri peal jooksid Mitt ja Alla kahekesi kuni metsatukani. Paarsada meetrit enne metsa alla pööramist suutis Mitt Alla ees väikese edumaa saada.

“Algul mõtlesin küll, et 3,5 kilomeetrit veel joosta ja kas ehk liiga vara pole eest ära minna, kuid tundsin end hästi ja otsustasin riski võtta ja sain kasvatasin päris kiiresti edumaad. Raja metsaosa on minu “leib”,” tunnistas orienteeruja taustaga Mitt. Ta möönis, et on natuke kahju, et Saadjärve suvejooks vahele jäi, sest nii läks sarja arvestuses hea koht käest. “Saadjärve jooks oleks mul nagunii vahele jäänud, sest mind ei olnud sel ajal Eestis,” täiendas Mitt. Arvestades tänast jooksu, tahan ta pärast Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooksu startida SEB Tallinna Maratoni poolmaratoni distantsil, et seal head tulemust püüda.

Täna teisena lõpetanud Raivo Alla sõnu lootis ta enne metsa pööramist klubikaaslase Raido Miti eest niiöelda ära pageda. “Tal on praegu vorm tunduvalt parem kui varem. Metsas läks mul päris raskeks. Mulle metsas muidu joosta meeldib, aga kui võistlustel tuleb selline maastik, siis läheb raskeks,” tõdes Alla. Ometi jäi mees oma tänavusega jooksuga rahule. “Alati on sportlik eesmärk võita, aga kui juhtub, et ei võida, siis ei ole ka midagi hullu lahti,” lisas Alla. Samas kuulus talle järvejooksude sarja arvestuses võit ja ta osales sarjas esimest korda.

Kolmanda koha sai ümber Ülemiste järve jooksul ajaga 45.54,6 spordiklubi ProRunner esindaja Rauno Laumets, kellele kuulus järvejooksude sarja kokkuvõttes teine koht. “Vaatasin, et kolmandat kohta keegi ei ohustanud ja võtsin selle rahulikult ära. Täna polnud mõtet rohkem punnida. Tahtsin hea tundega lõpetada ega soovinud endast maksimumi välja anda,” kommenteeris Laumets. Kuue hulka mahtusid täna veel orienteeruja Kaur Kase Võru orienteerumisklubist, Leonid Latsepov (Nõmme KJK) ja Sander Jürs (Sparta). Järvejooksude sarjas kuulus kolmas koht Tõnu Lillelaidile Spartast, kes täna sai 8. koha.

Paremad naised ümber Ülemiste järve jooksu autasustamisel. Vasakult: Moonika Pilli, Kaisa Kukk,
Paremad naised ümber Ülemiste järve jooksu autasustamisel. Vasakult: Moonika Pilli, Kaisa Kukk, Katrina Stepanova, Minna Kuslap ja Kristel Metsla. Puudub 3. koha omanik Pille Hinn. Foto: Ahto Jakson

Naistest võitis tänase jooksu ja järvejooksude sarja klubi Treeningpartneri jooksja Kaisa Kukk ajaga 53.09,9. “Jooksin täna kilomeetreid 3.50-4.00 vahemikku. Eks enamik võtsidki tänast võistlust pigem treeninguna. Sarja üldarvestus oli enamasti juba enne viimast jooksu paigas. Läksin koha peale välja, et võimalikult väikse energiakuluga ära joosta,” ütles Kukk ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

SEB Tallinna Maratonil osalemise kohta ei ole Kukk lõplikku otsust veel teinud. “Katsun Pärnus Jüri Jaansoni jooksul ka end säästa, et võimalikult puhanuna maratonile minna. Kindlat otsust ma ei ole veel võtnud. Pean puusa olukorda jälgima. Otsuse tegemine jääb viimase hetke peale,” nentis Kukk. Täna tal siledamal raja osal puus häda ei teinud, kuid metsa alla andis endast märku. “Kui maratoni jooksengi, siis läbimise eesmärgil. Midagi püüdma kindlasti ei lähe. Selleks ei ole ma midagi teinud,” lubas Kukk. “Maraton ei ole nagu 10 km, et lähed niisama peale.”

Kaisa Kuke järel sai täna teise koha Moonika Pilli Jooksupartnerist ajaga 54.54,6. Talle kuulus järvejooksude sarjas samuti teine koht. Kolmandana lõpetas täna Pille Hinn Spartast tulemusega 55.07,0. Järgnesid Katrina Stepanova (Sparta), Minna Kuslap ja Kristel Metsla (Nõmme KJK). Järvejooksude sarja arvestuses tuli kolmandaks Katrina Stepanova, neljandaks Minna Kuslap, viiendaks Anne-Ly Palm (Jooksupartner) ja kuuendaks Kadiliis Kuiv (SK ProRunner).