Skechers Tartu Suvejooksu võitjad näitasid palava ilma kohta häid tulemusi

Rauno Laumets võitjana finišis. Foto: Ardo Säks

Täna keskpäeval korraldas Treenitus MTÜ A. le Coq Spordihoone juures juba 5. Skechers Tartu Suvejooksu, mille 10 km pikkuse distantsi võitsid ettearvatult favoriitidena välja käidud Rauno Laumets spordiklubist ProRunner ja Rio olümpiamängude maratoonar Lily Luik, kes mõlemad näitasid vaatamata ligi 30-kraadisele palavale ilmale enda kohta head tulemust.

Rauno Laumetsa edu teisena lõpetanud vanameister Vjatšeslav Košelevi ees oli ligi kaks minutit. Laumetsa võiduaeg 32.32,5.

“Ega midagi täna lihtsalt ei tulnud. Panin kohe stardist oma tempoga minema, keegi järgi mulle ei tulnud. Palavus jõudis minu jaoks kohale 7 km peal, sealt edasi ootasin juba finišijoont. Tänane palavus head jooksuaega ei soosinud. Oleksin saanud ka lihtsamalt läbi, aga tahtmine oli suur näidata head aega,” kommenteeris Laumets ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Oma järgmise stardi teeb ta 26. augustil ümber Ülemiste järve jooksul, kus jahib järvejooksude sarja arvestuses kohta esikolmikus.

Teise koha saanud Košelevi ajaks fikseeriti 34.25,0. Kaks järgmist kohta kuulusid taas ProRunneri jooksjatele. Kolmanda koha sai Olari Orm ajaga 35.07,3. Neljandana jõudis finišisse Kaarel Piip 35.29,7-ga.

Naistest võitis jooksu Lily Luik ajaga 36.49,5, mis on palava ilma kohta suurepärane tulemus. “Võtsin jooksu tempotrennina ja jäin rahule, kuna soov oligi joosta 3.45-3.40 kilomeetri kohta. Selle tempoga väga raske polnud. 10 km on veel okei kuuma ilmaga taluda. Maratoniks oleks liig,” sõnas Luik. Teiseks tuli Moonika Pilli Jooksupartnerist 39.17,5-ga ja kolmandaks Jana Treier Spartast 40.10,0-ga.

Poole lühema ehk 5 km jooksu võitis endine laskesuusataja ja praegune Eesti laskesuusakoondise treener Indrek Tobreluts ajaga 16,19,7. Teise koha sai Mario Mustasaar (Sparta) 16.42,2 ja kolmanda koha Vahur Mäe 16.59,6-ga. Indrek Tobrelutsu sõnul ei olnud lühema distantsi valik sugugi ilmast tingitud.

“Algselt pidime täna Austriasse keskmäestiku treeninglaagrisse sõitma. Kuna ise olen bussijuht, siis soovisin jooksul kergema vaevaga hakkama saada. Laagrisse minek lükkus päeva edasi, aga see selgus alles pärast registreerimist. Jooksin Marioga koos 4 km, siis lisasin tempot ja pääsesin üsna lihtsalt eest ära,” rääkis Tobreluts ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Naistest võitis lühema maa Pille Hinn (Sparta) ajaga 19.01,9. Järgnesid laskesuusataja Grete Gaim 19.24,7-ga ja Brit Rammul (Sparta) 20.10,5-ga.