5000 m Eesti meistrid on Tiidrek Nurme ja Annika Rihma

Tallinnas Kadrioru staadionil selgusid täna viimasel Eesti meistrivõistluste päeval medaliomanikud 5000 m jooksus. Meestest võitis kuldmedali Tiidrek Nurme (TÜASK) ajaga 14.19,14. “See oli taktikajooks. Viimased kolm ringi jooksin kiirelt,” ütles Nurme, kes jooksu algul hoidis end viiendale kohale, tõustes seejärel kolmandaks. Kaks ringi enne lõppu rebis ta end konkurentidest lahti ja tegi võimsa soolo. Hõbemedal kuulus Sergei Tšerepannikovile (Stamina SK) 14.37,18-ga. Kolmanda koha sai poole pikemal maal hõbemedali võitnud Viljar Vallimäe (TÜASK) 14.41,37-ga.

,
Naiste 5000 m jooksu võitis Annika Rihma (Sportkeskus.ee) ajaga 17.20,66. „Jooksma minnes seadsin eesmärgiks 17.35, aga tunne oli nii kerge, et jooksin kiiremini ja mõtlesin ehk tuleb veelgi parem aeg.“ Hõbemedal läks Liina Luigele (TÜASK) 17.28,44-ga ja pronskmedal tema õele Leila Luigele 17.38,69-ga.