6.Lähte Vägilase jooksu võitsid Martin Vilismäe ja Mari Linnus

IMG-20200802-WA0035

Täna toimunud Vägilase jooksul oli valikus 8km ja 4km rada ning pikema raja võit oli vaid nappide sekundite küsimus. Kokku osales võistlusel koos lastejooksudega ligi 600 osalejat, mis on ka Vägilase jooksu ajaloo rahvarohkeim osavõtuarv. 

Kuni lõpumeetriteni käis tihe konkurents esikoha nimel. Jooksu võitis küll Martin Vilismäe (aeg 40:28,7), kuid tema tugevaks konkurendiks oli poole sekundi kaugusele jäänud Carry Saluste, kelle ajaks jäi 41:29,2. Samad mehed rabelesid poodiumi kõrgeima astme pärast ka 12.juulil Männikul, kui toimus Vägilase jooksusarja esimene etapp. Tookord jäi ajavaheks vähem kui poolteist minutit. Kolmanda koha noppis Lähte jooksul lõunanaaber Edgars Apins ajaga 41:10,0.

“Tänane võit oli väga mõnus,” kommenteeris Vilismäe viidates tasavägisele heitlusele kaasvõistlejatega. “Lähte rada ei olnud Männiku rajast raskem, kuid kuna endal oli selja taga eilne Viljandi Järvejooks, siis sinna sai jäetud ka suurem osa jõust, ” ütles Vilismäe ning lisas, et paari rippetakistuse juures pidi jõuraasu nappuse tõttu ‘kosmonautide’ kasuks otsustama.

Naiste arvestuses võttis esikoha Mari Linnus, ajaks 48:56,7. Linnus arvas, et saavutas edumaa jooksulõikudel, sest takistustel väga osav ei olnud: “Kuigi nägin registreerunute nimekirjas kõvasid konkurente, siis mõttes läksin ikka starti võidumõtetega. Võtsin kohe oma tempo ja hakkasin suruma,” kommenteeris Mari Linnus. Teise koha saavutas Vägilase jooksul esmakordselt osalenud Silvia Luup (aeg 55:47,1). “Terve jooksu oli pulss laes, aga kui vaatasid kõrvale, siis nägid, et teistel on ka raske – see lohutas ikka edasi pingutama,” rääkis Silvia Luup mõlgutustest rajalt. Männiku etapil teise koha saavutanud Made Masik sai Lähtel tubli kolmanda koha (aeg 57:17,8).

IMG-20200802-WA0036

Neljakilomeetrise lühidistantsi võitsid Peeter Jaanus ja Äly Teras.

Esialgseid tulemusi näeb http://live.seiklushunt.ee.

Vägilase jooksusarja kolmas ehk viimane etapp toimub 23.augustil Narvas.