Klarika Kuusk võitis isikliku rekordiga Hiiumaa maratoni

Klarika Kuusk. Foto: Riho Lüüs

Hiiumaal Kassaris anti täna keskpäeval start 7. Hiiumaa jooksumaratonile, mille üldvõidu võttis lätlane Uldis Klavins, ent naistest võitis klubi Treeningpartner esindaja Klarika Kuusk nii isikliku kui rajarekordiga 3:04.42.

Kuuse varasem tippmark oli mullu SEB Tallinna Maratonil joostud 3:08.13. “Isiklik rekord on mulle pigem üllatus. Kui esimesel ringil hullu tuult ei olnud ja jooksin koos Hannes Veidega, siis teisel ringil tuli ikka lausa tuulest läbi rammida, sest jäin üksi. Treener soovitas mul joosta täna 3:10-3:20 kanti. Läksin starti mõttega alustada tempos 4.25 kilomeetrile, aga nii kui stardipauk käis, on lubadused kadunud ja paned ikka nii nagu jõudu jagub,” tunnistas Kuusk ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Vahepeal on ta võistelnud lühematel distantsidel, mis kiirust juurde andnud.

“Ma ei ole loobunud eesmärgist maratonis kolme tunni piir alistada. Pärast Narva poolmaratoni hakkan korralikult maratoniks valmistuma. Vaatame, kas SEB Tallinna Maratonil suudan alla kolme tunni joosta. Vanus tuleb peale ja iga aastaga läheb üritamine raskemaks. Millal siis veel mitte proovida kui nüüd,” arutles Hiiumaal oma tänavuse teise maratoni jooksnud Kuusk, kes saab 24. juunil 47-aastaseks. Nädala pärast loodab ta Hiiumaa maratonist olla taastunud ja joosta juba 10. juunil Narva Energiajooksu poolmaraoni distantsil.

Täna ei olnud tema jaoks maratoni raske joosta vaatamata tugevale tuulele. “Ei olnud nii, et oleks lõpus kangutamiseks läinud. Lõpp tuli mõnusalt,” täheldas Kuusk. Tuulevaiksema ilmaga oleks tal lõpuajast ehk veel mõni minut allapoole tulnud. Teise koha sai Klarika Kuuse järel saarlanna Annika Vaher 3:26.28-ga ja kolmanda koha Made Laas 3:27.14-ga.

Meestest võitis Hiiumaa maratoni lätlane Uldis Klavins ajaga 2:48.03. Hiidlaste au kaitses teisena lõpetanud Steven Linkov Õhuväest, kes suutis maratoni samuti läbida ajaga alla kolme tunni, saades lõpuajaks 2:59.14. Kolmandaks tuli spordiklubi ProRunner esindaja Hannes Veide ajaga 3:04.00.

Samas toimus ka poolmaraton, mille võitis meestest saarlane Kalev Õisnurm (Treeningpartner) ajaga 1:20.58. Järgmist lõpetajat tuli oodata finišisse ligi neli ja pool minutit. Teisena jõudis pärale hiidlane Leho Pisa ajaga 1:25.24. Temast jäi omakorda 26 sekundi kaugusele Raido Raspel (Treeningpartner). Parimaks naiseks osutus Tiina Tross (Täppsportlased) ajaga 1:32.34. Naistest sai teise koha Terje Pilnik Tartumaalt 1:45.26-ga ja kolmanda koha Janne Kozer 1:46.01-ga.

10 km pikkuse rahvajooksu võitis Madis Annus (Hiiumaa Jooksugrupp) täpselt 38 minutiga. Teiseks tuli Indrek Saar (kuusalu Jooksugrupp) 39.07-ga ja kolmandaks Lauri Tanner Läänemaalt 41.55-ga. Naiste selle distantsi kiireim oli saarlanna Liina Silluste ajaga 42.54. Järgnesid Susan Začek 45.47-ga ja Mare Padu 48.21-ga.