800 meetri Eesti talvised meistrid on Raimond Valler ja Helin Meier

Raimond Valler täna eesti siserekordit üritama ei hakanud. Foto: Marko Mumm/EKJL
Raimond Valler täna Eesti siserekordit üritama ei hakanud. Foto: Marko Mumm/EKJL

Täna Tallinnas Lasnamäe kergejõustikuhallis jätkunud Eesti talvistel meistrivõistlustel võitsid 800 meetri jooksus Eesti meistritiitli Raimond Valler ja Helin Meier.

Esimestest meetritest alates tugevamat jooksu juhtinud Valler kattis esimese ringi ehk 200 meetrit 27,40 sekundiga. Talle hoidis järgi sellest aastat juunioride klassi kuuluv ja möödunud aasta lõpus A-klassi Eesti rekordi püstitanud Deniss Šalkauskas. Kolmandat positsiooni hoidis Matthias Rimm. Järgmised kolm ringi paremusjärjestuses muutusi ei toonud. Valler läbis 400 meetrit 56,2-ga ja 600 meetrit 1.25,9-ga ning võitis jooksu ajaga 1.54,58.

“Läksin täna puhtalt võidu peale välja, kuigi terve talvise hooaja plaanisin joosta Eesti siserekordi. Pärast esimest jooksu Austrias oli paljulubav tunne, kuid teine jooks seal jäi korralikult tegemata. Edasi tuli pidur peale,” rääkis Valler Jooksuportaalile. Suurel pingutusel annab tal midagi kõhulihases tunda. “Kaks päeva pärast pingutust on valus, pärast seda saan jälle kiirelt joosta,” nentis Valler. Nüüd on mehe peamine eesmärk suviseks hooajaks vigastus terveks ravida.

Helin Meier 800 meetri jooksu võitjana. Foto: Marko Mumm/EKJL

Naiste 800 meetri esimesed kolm ringi tegi ees tööd Darja O’konnel-Bronin. Viimasele ringile minnes läks ette Elis-Helen Starkopf, kuid mitte kauaks. Enne lõpusirgele tulekut möödus temast Helin Meier ja võitis jooksu ajaga 2.15,84.

“See hooaeg ei ole läinud nii nagu lootsin ja arvasin, et targem on lasta teistel tempot teha, et siis lõpus üritada. Treener nii soovitas. Noored konkurendid olid heas hoos. Nagu näha, tuli plaan välja,” sõnas Meier Jooksuportaalile. Tema järel saavutas teise koha Elis-Helen Starkopf ajaga 2.16,31 ja kolmanda koha Darja O´konnel-Bronin 2.17,23-ga. Eile 1500 meetri jooksu võitnud Elery Zadonski otsustas täna startida 3000 meetri asemel 800 meetri jooksus, sest ei tundnud ennast kõige paremini. Tulemuseks talle täna 4. koht.