87. Rabajooksu kiiremad Leonid Latsepov ja Liina Tšernov

Rabajooksu kolm kiiremat meest autasustamisel. Korraldajate foto

Eile toimus Nõmme linnaosa valitsuse ja SWECO Projekt AS-i korraldamisel Harku raba teedel kevadine 87. rabajooks, mille kell 11 antud esimese stardi kiiremateks osutusid meestest Leonid Latsepov ja naistest päev varem Nõmme maanteejooksul võidutsenud Liina Tšernov.

Leonid Latsepov läbis 6,3 km pikkuse rabaringi ajaga 19.20. Teisena lõpetas nädala tagasi Prahas poolmaratoni jooksnud Tõnu Lillelaid, kes kaotas võitjale 18 sekundiga. “Poolmaratoni väsimust otseselt ei olnud, kuid head minekut ka mitte. Ei teagi, kas veel võistlusest või on tegemist üldise väsimusega,” hindas ajakirja Jooksja Jooksuportaalile Lillelaid oma seisu. Ta jooksis pool maad koos Leonid Latsepovi ja Mark Abneriga, seejärel läks Latsepov vaikselt eest ära ja Abner jäi maha. Kolmanda koha sai Indrek Ilumäe ajaga 20.16.

Naistest võitis Rabajooksu päev varem Nõmme maanteejooksul kiireim naine olnud Liina Tšernov ajaga 22.40. Teine koht kuulus 23.59-ga Merill Mägile, kes Nõmme maanteejooksul oli kolmas. Rabajooksu kolmandaks tuli saarlannna Liliana Torn 24.40-ga.

Rabajooksu puhul on tegemist kaks korda aastas – kevadel ja sügisel korraldatava pika traditsiooniga rahvaspordiüritusega. Esimene jooks peeti 1974. aasta aprillis. 87. Rabajooksul osales hinnanguliselt 2200 inimest. Registreerimislehti trükiti 2000, kuid neid kõigile ei jätkunud. Esimesed 1800 lõpetajat said kingituseks vimpli.

87. Rabajooksul korraldas Eesti Liikumispuudega Inimeste Liit koostöös Nõmme linnaosa valitsusega Rabajooksul annetuskampaania „Aitame kaksikud liikuma“, mille eesmärk on koguda raha Nõmmel elavatele kaheaastastele erivajadusega kaksikutele Kennethile ja Kristoferile spetsiaalse funktsionaalse kaksikute käru ostmiseks. Eesti Liikumispuudega Inimeste Liit pani Rabajooksul kohapeal üles ka ratastooli vigursõiduraja ning tõi proovimiseks kohale ratastoolid.