88. Rabajooksu kiiremad Roman Hvalõnski ja Jekaterina Patjuk

Rabajooksu kolm kiiremat meest autasustamisel. Foto: Nõmme linnaosa

Pühapäeval, 8. oktoobril toimus Nõmme linnaosa valitsuse ja SWECO Projekt AS-i korraldamisel sügisene 88. Rabajooks, mille esimese ühisstardi kiiremad olid Roman Hvalõnski ja Jekaterina Patjuk.

Algusest peale juhtinud Roman Hvalõnski läbis 6,3 km pikkuse rabaringi ajaga 19.28, edestades teise koha omanikku Bert Tippit üle poole minuti. Naistest võitis Jekaterina Patjuk ajaga 21.32. “Ei olnud kerge, kuna reedel tegin raske treeningu ja tundus, et ma ei ole veel piisavalt taastunud. Võtsin jooksu rahulikult ja eriti ei pingutanud. Rada oli libe ja mudane, seepärast pidin jooksma väga ettevaatlikult,” ütles Patjuk ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Teise koha sai alles eelmisel päeval Tartu Linnamaratonil poolmaratoni võitnud Olga Andrejeva ajaga 22.14. “Kerge ja mõnus tundus joosta. Katja (Jekaterina – toim.) läks kohe eest minema, poolel distantsil püsis vahe 100 meertit, lõpuks  kasvas see 150-200 meetrini. Hea, et keha lubas pärast haigust ja poolmaratoni ilusasti pingutada,” jäi Andrejeva rahule. Isiklikust rekordist lahutas teda Rabajooksul vaid neli sekundit.

Rabajooksu kolm kiiremat naist autasustamisel. Foto: Nõmme linnaosa

Rabajooks on kaks korda aastas – kevadel ja sügisel korraldatav rahvaspordiüritus, millel saab startida kella 11-12ni. Esimene jooks toimus 1974. aasta aprillis. Jooksurada kulgeb Harku raba teedel. 88. Rabajooksul osales 1605 registreerimislehe täitnud jooksusõpra.