Viimased uudised

Arhiiv
Roman Fosti. Foto: Scanpix

Roman Fosti treenib Keenias Euroopa meistri ja olümpia maratoonariga

Nüüdseks juba kaks kuud Keenia mäestikulaagris Itenis uueks hooajaks valmistuv Sparta jooksja Roman Fosti keskendub tõsisematele treeningutele, kuid tunnistas, et algul läks vormi saamine rohkem aega ning jooksis koos Euroopa 10 000 m naiste meistri Iisraeli esindava Keenia päritolu Lonah Chemtai Salpeteriga, ent praegu harjutab koos olümpialasest maratoonariga. “Olin septembriks ikka päris väsinud ja lisaks vaevas … Jätkub

Ülari Kais. Foto: Kaarel Kuusik

Ülari Kais võitis esimest korda Staieri Jõulujooksu

Viljandi Vastupidavusalade klubi Staier korraldas 15. detsembril järjekordse Jõulujooksu, mille võitis esimest korda Viljandist pärist Ülari Kais, naistest suutis võitu kaitsta Sille Puhu. Kais jooksis 9,8 km pikkuse distantsi ajaga 37.04. “Hommikul kodus avastasin. et Staieri jõulujooksu võitu mul veel ei ole ja tundus soodne seis üks karikas kuuse kõrvale juurde saada,” rääkis Kais ajakirja … Jätkub

Daana Suun Pisa maratoni viimasedi meetreid võtmas. Foto: erakogu

Daana Suun jooksis lühikeses riietuses külmaga Pisa maratoni alla 3 tunni

Maailma kuuel suurimal maratonil kaasa tegev Daana Suun, kes on neist praeguseks lõpetanud neli, jooksis täna Itaalias Pisa maratonil, mille lõpetas vaatamata külmale ilmale lühikeses jooksuriietuses ajaga 2:56.17, mis andis talle üldarvestuses 119. koha. Tegemist on Eesti tänavuse hooaja neljanda tulemusega. Suun otsustas starti minna lühikeses jooksuriietuses, sest ilmateade lubas tänaseks +9 kraadi sooja, kuid … Jätkub

olgakarikas

Jõgeva Jõulujooksu võitsid Janar Juhkov ja Olga Andrejeva

Spordiklubi ProRunner korraldas täna järjekordse Jõgeva Jõulujooksu, mille võitsid Treeningpartneri esindaja Janar Juhkov ja üldarvestuses teisena lõpetanud Olga Andrejeva Sparta spordiseltsist. Janar Juhkov, kes kohe stardist teistel eest minema jooksis, läbis 10 km pikkuse distantsi ajaga 35.43. “Kuna olen Jõgevamaalt pärit siis oli meeldiv osa võtta Jõgeva Jõulujooksust. Võit tuli kergelt, aga konkurentsi ei olnud. … Jätkub

Kalev Ermits lasketiirus. Foto: Jarek Jõepera

Eesti teatenelikud kaotasid võitjale üle 5 minuti

Eesti teatemeeskond sai täna Austrias Hochfilzenis toimunud laskesuusatamise maailmakarika etapil meeste 4×7,5 km teatesõidus 25 võistkonna konkurentsis 19. koha, kaotades võitjale Rootsile üle viie minuti. Ka Eesti naiste teatenelik kaotas 4×6 km teatesõidus võitjale Itaaliale üle viie minuti. Avavahetust sõitnud Rene Zahkna kasutas lamadestiirus ära kolm lisapadrunit ja lahkus tiirust 24. kohal. Püstitiirus tuli tal võtta … Jätkub

Karel Tammjärv. Foto: Scanpix

Karel Tammjärv sai Davosis 15 km vabatehnikasõidus 37. koha

Karel Tammjärv sai täna Šveitsis Davosis toimunud murdmaasuusatamise MK-etapil meeste 15 km vabatehnikadistantsil Eesti suusatajatest parimana saja mehe konkurentsis 37. koha. Tammjärv kaotas võitjale venelasele Jevgeni Belovile 1.19,4. “Juba kannatas kiiremate meeste tuules sõita ja seisund on läinud paremaks. Kaotus eelmise aastaga võrreldes siin samas 9 sekundit suurem, koht mullu 13. ja tänavu 37. Tihe võistlus. Midagi head … Jätkub

Marten Aolaid.

Marten Aolaid sai laskesuusatamise juunioride karikasarjas 8. koha

Marten Aolaid saavutas täna laskesuusatamise juunioride karikasarja avaetapil Šveitsis Lenzerheides meesjuunioride 15 km distantsil 8. koha. Kõik tiirud puhtalt läbinud Aolaid kaotas liidrile 2.50,7. “Jään igati rahule,” lausus Aolaid vahetult pärast võistlust. “Esimene kord, kui ma neli tiiru läbin nulliga, seda pole varem juhtunud,” lisas ta. “Suusakiirust jäi natukene puudu, aga tiir oli selle eest … Jätkub

Marko Kilp. Foto: Team Haanja

Marko Kilp jäi Davosis sprindi veerandfinaalist 0,79 sekundi kaugusele

Täna toimus Šveitsis Davosis murdmaasuusatamise maailmakarikaetapp 1,5 km vabatehnikasprindis, kuid ükski Eesti suusataja kvalifikatsioonist edasi ehk 30 parema hulka veerandfinaali ei pääsenud. Eestilastest parimana sai Marko Kilp 39. koha ajaga 2.29,79 (+7,40), edasipääsust jäi teda lahutama 0,79 sekundit. Viimasena jõudis veerandfinaali 30. kohal venelane Aleksander Bolshunov ajaga 2.29,00. Karel Tammjärv lõpetas 40. kohal ajaga 2.29,87 (+7,48), Henri Roos … Jätkub