Viimased uudised

Arhiiv
Rauno Tiits SEB hoone trepijooksul. Foto: Erkki Viljarand

Rauno Tiits võitis vaatamata komistamisele SEB peahoone trepijooksu

Eile õhtul toimus Eesti trepijooksude karikasarja 6. etapina Tallinnas Tornimäe tänaval SEB peahoones trepijooks, mille võitsid korraks komistanud ja lüliti pihta läinud Rauno Tiits ning naistest Merlyn Valma. 21. korrusele ajaga 1.22,8 jooksnud Tiits vääratas 15. korruse kandis. “Koperdasin ja lõin õlaga koridori tule pihta, mis kustutas korraks tuled ära. Maandusin vasaku käe peale, aga sain … Jätkub

Eesti teatenaiskond Daisy Kudre, Doris Kudre, Epp Paalberg. Foto: Raul Kudre

Eesti naiskond sai suusaorienteerumise MMil teatesõidus 5. koha

Eesti naiskond sai eile Rootsis Piteas lõppesid suusaorienteerumise maailmameistrivõistlustel 5. koha, samal positsioonil lõpetas võistluse ka Eesti M17 koondis. Naiskonda kuulusid Epp Paalberg, Doris ja Daisy Kudre. Noorte Euroopa meistrivõistluste arvestuses said Eesti noormehed Ragnar Rooba, Mehis Udam ja Olle Ilmar Jaama samuti 5. koha. Naiste maailmameistriteks tulid venelannad. Tove Alexandersson (+ 3.14) tõstis viimases … Jätkub

Tiidrek Nurme 20 km maanteejooksu autasustamisel. Korraldajate foto

Ligi kolm ja pool kuud Keenias harjutanud Tiidrek Nurme avas täna oma võistlushooaja Hollandis Alphenis sealsel 20 km maanteejooksul, mille võitis isikliku rekordiga 1:00.57. 20 km jooksu Eesti rekord 1:00.22 kuulub aastast 1960 Lembit Virkuse nimele. Eesti rekordi ületamiseks tulnuks läbida iga kilomeeter 3.01-ga. Viimati võistles Nurme möödunud aasta 9. septembril Tallinna Maratoni raames korraldatud … Jätkub

Olga Andrejeva ja Raivo Alla pärast jooksu auhinnakarikatega. Foto: erakogu

Olga Andrejeva võitis Limassoli 10 km jooksu

Olga Andrejeva võitis täna Küprose suuruselt teises linnas Limassolis sealse maratoni raames peetud 10 km maanteejooksu tulemusega 37.39. “Täna oli tunduvalt parem ilm kui eelmisel jooksul Küprosel (Raphose maratoni raames toimunud 10 km maanteejooks – toim.), tuuleolud joosta ei seganud. Alustasin esimest kilomeetrit 3.26-ga. Kerge mõnus tunne. Kiire alguse tõttu pidin 4-5 kilomeetri veidi kergemalt võtma. Samas … Jätkub

Daisy Kudre võistlusrajal. Foto: Sandre Lembra

Daisy Kudre sai suusaorienteerumise MMi lühirajal 9. koha

Daisy Kudre sai eile suusaorienteerumise maailmameistrivõistlustel naiste ühisstardist 9,2 km pikkusel ja 32 kontrollpunktiga lühirajal 9. koha (+ 3.06). Kudre alustas võistlust väga hästi, olles esikolmikus kuni poole võistlusmaani. Raja teisel poolel tuli tal sisse paar väikest viga ning erineval hajutusvariandil olnud grupp pääses temast ette. Tihe teedevõrk, rohkelt hajutuspunkte ning pidev silmside konkurentidega – … Jätkub

Hannes Veide (vasakul) Tehvandi hüppemäe juures. Foto: erakogu

Pikima traditsiooniga Otepää-Tartu maratoni võitis Hannes Veide

Täna toimus Eesti pikima traditsiooniga 46. Otepää-Tartu jooksumaraton, mille start anti Tehvandi suusahüppemäe jalamilt. Kõige kiiremini jõudis Tartusse spordiklubi ProRunner esindaja Hannes Veide ajaga 3:03.26 Linnast väljudes eraldus peagrupist kolm jooksjat. Lisaks Veidele kuulusid sinna triosse Allan-Peeter Jaaska ja Indrek Tikva. 11. kilomeetril lisas Hannes Veide ettevaatlikult tempot ja sai nii minutilise vahe jälitajatega sisse. “Poolmaratoni … Jätkub

Kalev Ermits. Foto: Jarek jõepera

Kalev Ermits langes viimasel MK-etapil jälitussõiduga 33. kohale

Eesti meestest ainsana laskesuusatamise viimasel maailmakarikaetapil Oslos Holmenkollenis tänasesse 12,5 km jälitussõitu jõudnud Kalev Ermits sai 33. koha. Jälitussõitu eilse sprindidistantsi 25. kohalt liidrist 1.25 hiljem alustanud Ermits pidi pärast igat lasketiiru suusatama täna ühe trahviringi ehk kokku tuli neid neli. Eestlane lõpetas jälitussõidu 25. kohal (+3.10,6). Hooaja viimane jälitussõit pakkus rohkelt elamusi, mil kodupubliku … Jätkub

Regina Oja. Foto: Jarek Jõepera

Eesti naised lõpetasid MK-hooaja viimase sõidu punktideta

Tuuli Tomingas, Regina Oja ja Johanna Talihärm startisid täna Oslos Holmenkollenis laskesuusatamise maailmakarikaetapil neljapäevase sprindidistantsi tulemuste põhjal 10 km jälitussõidule, kuid punktikohtadele ükski neist ei jõudnud. Tominas alustas tänast võistlust 29. kohalt (+1.30), Oja 35. kohalt (+1.37) ja Talihärm 45. kohalt (+1.56). Juba esimene lamadestiir algas eestlannadele kehvasti, sest kõik kolm tegid ühe möödalasu ja pidid … Jätkub