Viimased uudised

Arhiiv
Tiidrek Nurme. Foto: Scanpix

MMiks valmistuv Tiidrek Nurme lõpetas USA-s poolmaratoni 8. kohal

Septembri lõpus algavateks Doha maailmameistrivõistlusteks valmistuv maratoonar Tiidrek Nurme osales ettevalmistuse raames USAs Philadelphia poolmaratonil, kus sai 8. koha ajaga 1:04.23. Poolmaraton võitis Daniel Mesfun tulemusega 1:02.58. “Distantsi esimesed kümme kilomeetrit läbisin ajaliselt 29.48. Kuni sinnamaani liikusin koos juhtgrupiga, kuid jõeäärt mööda ülesvoolu joostes minu tempo juhtgrupiga võrreldes natuke rauges. Selles mängis oma osa seedehäired. … Jätkub

Henry Räppo jooksuetapil. Foto: erakogu

Henry Räppo sai tormisel U23 triatloni EMil 20. koha

Henry Räppo sai 14.-15. septembril Hispaanias Valencias tormistes tingimustes toimunud triatloni U23 Euroopa meistrivõistlustel eestlastest parimana 20. koha, Ilmaolud sundisid Euroopa Triatloni Liitu koos korraldajatega vastu võtma otsust, et võistlused toimuvad sportlaste ohutust silmas pidades sprindidistantsil. Parima eestlasena sai Henry Räppo 20. koha ajaga 52.43, kaotades võitjale 1.25. Ta ujus 750 m 9.58-ga, sõitis 20 km … Jätkub

Timo Sild. Foto: Mati Leet

Orienteeruja Timo Sild lõpetas Euromeetingu 3. kohaga

Timo Sild sai eile Elva lähistel Vitipalus orienteerumise Euromeetingu teisel võistlusel – meeste viitstardist 6,9 km pikkusel rajal kolmanda koha. Liidrina rajale läinud Timo Sillaga liitus kiiresti 20 sekundit hiljem lähte saanud soomlane Olli Ojanaho. Poole rajani püsis paar koos ning siis sai soomlane hajutusega rajaosas minuti jagu edumaad ning Eesti mehele hakkas tagant kiiresti lähenema … Jätkub

Gert Jõeäär porisena finišisse jõudmas. Foto: Ardo Säks

Eestlased võtsid lausvihmas Tartu Rattamaratonil kolmikvõidu

Täna sõidetud 22. Tartu Rattamaratoni 89 km pikkuse põhidistantsi võitis esimest korda Gert Jõeäär ajaga 2:52.17. Talle järgnesid Peeter Pruus (+1.44) ja Josten Vaidem (+2.33). Jõeääre puhul on tegu esimese eestlasest võitjaga pärast 2015. aastat, kui triumfeeris Peeter Tarvis. Maraton, mis jääb meelde. Just selliste sõnadega võib kirjeldada tänavust Tartu Rattamaratoni, kus tuhanded ratturid trotsisid külma ilma, lausvihma ja poriseid … Jätkub

Hetk võistlusest. Foto: Mati Leet

Timo Sild ja Evely Kaasiku orienteerumise maailma edetabeli võistlusel esikolmikus

Elva lähistel Vitipalus toimus eile Euromeetingu nime kandev orienteerumise maailma edetabelivõistlus, mis meelitas kohale sadakond välisvõistlejat, kes valmistuvad järgmisel aastal Eestis toimuvateks Euroopa meistrivõistlusteks. Timo Sild saavutas teise ja Evely Kaasiku kolmanda koha. Tegemist on ühe tehnilisema maastikuga Eestis, 2017. aastal samas metsas toimunud MM-võistluste lühirada valiti maineka orienteerumisportaali küsitluse põhjal aasta parimaks maailmas. Meesteklassis läks … Jätkub

Olavi allase Retrojooksul. Foto: Merike Annuk

Retrojooksu võitnud Olavi Allase alistas Mukunga

Olavi Allase võitis täna 51. Retrojooksu ümber Kuremaa järve, jättes selja taha mitmetel Eesti suurtel rahvajooksudel valitsenud keenialase Ibrahim Mukunga Wachira. Tegemist on 13 km pikkuse jooksuga, kus võistlejad stardivad 30-sekundilise intervalliga tehniliselt ja füüsiliselt väga nõudlikule rajale, kus on kitsad ning juurikaid täis metsarajad, pehmed heinamaad, pokumaad ja sopased metsasihid. Allase suutis tehnilise raja läbida … Jätkub

Pilt autasustamiselt. Foto: erakogu

Janika Lõiv sai Norras maastikurattakrossis teise koha

Janika Lõiv sai Norras Haldenis toimunud maastikurattakrossi 1. kategooria võistlusel teise koha, Mari-Liis Mõttus finišeeris viiendana. Pehmel ja mudasel rajal toimunud võistluse võitis viiekordne maastikusõidu maailmameister (võitnud neli kulda maastikumaratonis ja ühe maastikukrossis) Annika Langvad ajaga 1:25.46. Teise koha sai Eesti meister Janika Lõiv, kes kaotas taanlannale kahe minuti ja kolme sekundiga. Kolmanda koha jättis … Jätkub

Klarika Kuusk. Foto: Heleri Keeman

4. Ultima Thule maratoni võitsid Klarika Kuusk ja Allan-Peeter Jaaska

Saaremaal täna toimunud 4. Ultima Thule maratoni võitsid esimest korda sel maratonil osalenud klubi Treeningpartner jooksja Klarika Kuusk ja Allan-Peeter Jaaska, mõlemad jooksid vähem kui nädal tagasi ka Tallinna Maratonil. Ajaga 3:11.18 üldarvestuses 5. kohal finišeerinud Klarika Kuusk osales Ultima Thulel esimest korda ja pidas rada enda jaoks igavaks. “Tänu sellele, et esimesed 25 kilomeetrit … Jätkub