Viimased uudised

Arhiiv
Start ümber Uhtjärve jooksule on antud. Foto: Võrumaa Spordiliit

Ümber Uhtjärve jooksul valitsesid orienteerujad

Võrumaa pikamaajooksusarja seitsmenda osavõistlusena täna kavas olnud 24. jooksu ümber Uhtjärve võitsid orienteerujad Kenny Kivikas ja Annika Rihma. Kenny Kivikase (TÜASK) jaoks on tegemist teise järjestikuse võiduga Võrumaa pikamaajooksusarjas. 12. juulil võitis ta Rõuge viie järve jooksu. Täna läbis Kivikas 9 km pikkuse põhidistantsi ümber Uhtjärve ajaga 31.14,6. Teisena lõpetas Rauno Jallai (KJK Lõunalõvi) 31.46,1-ga. … Jätkub

Kelly Nevolihhin. Foto: erakogu

1500 m jooksu Eesti karikavõitjad on Kelly Nevolihhin ja Kaur Kivistik

Eesti karikavõistluste raames täna Pärnus Rannastaadionil peetud 1500 m jooksu võitsid mängleva kergusega Kelly Nevolihhin ja Kaur Kivistik. Nevolihhin sai võiduajaks kirja 4.28,90. “Ei tahtnud päris jalutada, seega pingutasin hea aja nimel ikka. Hea soe ilm soosis jooksmist,” ütles ta ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Nevolihhini järel sai teise koha Brit Rammul (Sparta) ajaga 4.48,27. Kolmandana lõpetas … Jätkub

Liina Tšernov. Foto: Marko Mumm/EKJL

Liina Tšernov ja Jekaterina Patjuk avasid Eesti karikavõistlustel oma staadionihooaja

Pärnu Rannastaadionil tegid täna Eesti karikavõistlustel üle hulga aja oma esimese staadionijooksu vigastuse tõttu võistlemisest eemal olnud Jekaterina Patjuk ja Liina Tšernov. Viimati võis neid koos näha võistlemas 2017. aasta augustis Peetri Jooksul. Tänase naiste 3000 m jooksu võitis algusest peale jooksu juhtinud ja lähima konkurendi Jekaterina Patjuki ees 50 m vahe sisse jooksnud ning … Jätkub

Kuus kiiremat meest austasustamisel. Vasakult: Aaro Tiiksaar, Rauno Reinart, Martin Vilismäe, Aleksander Kuleshov, Bert Tippi ja Jaanus Kallaste. Foto: erakogu

Viitstardiga Võsu Südasuve Challenge jooksu võitsid Bert Tippi ja Elis Lillmets

Täna toimus MTÜ Rakvere Maraton eestvedamisel Võsul Südasuve Challenge jooks, kus väikeste gruppide kaupa rajale lähetatutest osutusid kõige kiiremateks Bert Tippi ja Elis Lillmets. 10 sekundiliste vahedega lähetati teele 8 osalejat korraga. Korraldajad otsustasid viistardis kasuks, et vältida pudelikaelu rajal ja stardisirgel ning pakkuda osalejatele atraktiivset võistlusmomenti. 10 km pikkuse distantsi võitis mõnevõrra üllatuslikult meestest … Jätkub

Carmen Rääk U16 Eesti meistrivõistlustel tõkkejooksus. Foto: Marko Mumm/EKJL

Takistusjooksja Carmen Rääk tahab jõuda tiitlivõistlustele

1500 m takistusjooksus U16 Eesti rekordi 5.18,31 püstitanud Carmen Rääk on võtnud endale eesmärgiks just takistusjooksus jõuda suuremaks saades Euroopa ja maailmameistrivõistlustele. Lisaks takistusjooksule võitis Rääk tänavu U16 Eesti meistrivõistlustel ka 300 m tõkkejooksu ajaga 46.60, kaitstes sellega mullust meistritiitlit. Kui eelmisel aastal tuli ta Balti meistrivõistlustel tõkkejooksus kolmandaks, siis sel aastal võitis ta esikoha. … Jätkub

Rakke Rattamaraton. Foto:

19. Rakke Rattamaratonil on esimest korda kavas XXL-sõit

Juuli viimasel pühapäeval, 28. juulil toimub Bosch Eesti Maastikurattasarja kuues etapp – Škoda Laagri 19. Rakke Rattamaraton, kus saab end proovile panna kolmel erineval distantsil. Esimest korda on kavas XXL-sõit. Lisaks toimuvad kõige väiksematele rattasõpradele lastesõidud. Kavas on 19 km pikkune noorte- ja matkasõit, 47 km pikkune põhisõit ning XXL-sõit, mille jooksul tuleb läbida 66 km. Lastesõidud jäävad … Jätkub

Hubert Pärnakivi pärast ebainimlikku pingutust

Sangaritegu: Hubert Pärnakivi põrgulik pingutus Philadelphias

Täna 60 aastat tagasi ponnistas legendaarne jooksumees Hubert Pärnakivi NSV Liit – USA maavõistlusel Philadelphias 10 000 meetri lõpuringidel teadvuse kaotuse piiril, ent suutis distantsi lõpetada. 18. juulil valitses Philadelphias Franklin Fieldi staadionil pöörane palavus, termomeetri elavhõbedanäit osutas varjus 37 kraadi Celsiuse järgi ja õhuniiskust oli 90%. NSV Liidu koondise jooksjad Aleksei Desjatšikov ja Pärnakivi … Jätkub

Kaur Kivistik. Foto: EKJL

MM normile napilt alla jäänud Kaur Kivistik: värskusest jäi puudu

Kaur Kivistik võistles täna õhtul Soomes Lappinlahtis Motonet GP-l, kus sai 3000 m takistusjooksus 3. koha Eesti tänavuse hooaja tipptulemusega 8.30,56. Doha maailmameistrivõistluste normist jäi tal puudu 1,56 sekundit. MM norm on 8.29,00. Kivistiku sõnul meeldib talle, et sõltumata tingimustest – ilm, konkurents, tempo, enesetunne jne – on ta suutnud tänavu joosta stabiilseid aegu 8.30 … Jätkub