Viimased uudised

Arhiiv
Paide_start

Legendaarne Paide-Türi jooks tuleb 38. korda

6. oktoobril on kõik jooksusõbrad taaskord oodatud Eestimaa südamesse. Traditsiooniline Viking Window Paide-Türi rahvajooks toimub juba kolmekümne kaheksandat korda. Jooksud igale vanusele Lastele spordipisiku süstimine on iga jooksu üks suurematest eesmärkidest ning nii ka Paide-Türi jooksul.  Lastejooksud 3-11 aastastele  toimuvad nii Paides kui Türil algusega kell 10.00. 6,5 km Kirna-Türi distantsile antakse start kell 12.00. … Jätkub

Henry Räppo pärast ujumisdistantsi MK-etapil. Foto: erakogu

Henry Räppo: alla vajunud rattasadul rikkus MK-etapi

23. juunil Belgias Antwerpenis esimest korda triatloni maailmakairikasarjaetapil osalenud Henry Räppo sai sprindis 47 lõpetaja seas 36. koha koguajaga 1:02.10. Etapi võitis uus-meremaalane Tayler Reid tulemusega 59.23. Räppo ujus 750 m ajaga 9.39, sõitis 20 km jalgrattal ajaga 34.02 ja jooksis 5 km ajaga 17.25. “Nüüd kui paar päeva on võistlusest möödas, ei tea veel, … Jätkub

Tiidrek72 (1)

Kuidas saavutada hea minek nii treeningutel kui ka võistlustel?

Kuidas kavandada treeninguid, et sportlase võimed järk-järgult suureneksid ja koos sellega kasvaks ka enesekindlus? Mille põhjal võib treener aru saada, et hoolealune pole valmis täisväärtuslikult pingutama? Mis aitab sportlast võistluseks parimal moel häälestuda? Enda tegemiste põhjal arutleb olümpiavõitja Erki Nool, kogemusi jagavad kergejõustikutreener Harry Lemberg ja triatlonitreener Jüri Käen. Kui Erki Nool hakkas 1999. aasta … Jätkub

Rauno Jallai ümber Pulli järve jooksu finišis. Foto: Võrumaa Spordiliit

Ümber Pulli järve jooksu võitsid Rauno Jallai ja Marion Tibar

Võrumaa pikamaajooksusarja viienda osavõistlusena toimunud 16. ümber Pulli järve jooksu võitsid Rauno Jallai ja Marion Tibar. Rauno Jallai (KJK Lõunalõvi) läbis 7,2 kilomeetrit ajaga 25.26,4. Tema järel lõpetas teisena noor suusamees Alvar Johannes Alev (Jõulu suusaklubi) 25.48,1-ga. Kolmanda koha sai Eno Vahtra ajaga 25.58,4. Mehed jooksid esimese ringi kolmekesi koos. Jallai pääses  teise ringi alguses eest … Jätkub

minskijooksupaev.

Mine reisima Minski jooksupäevale!

Kutsume reisima koos meiega Minski jooksupäevale (5/10/21 km distantsid) 13.-16. septembril 2019. Septembri teisel nädalavahetusel peetakse Valgevene pealinnas Minskis pidulikult linna päeva ja alates 2013. aastast kuulub programmi ka nii rahvarohke kui tugev poolmaraton koos 5 ja 10 km distantsidega.  2018 oli üritusel osalejaid 60 000 ümber. Rajad on maha märgitud kesklinna suurte magistraalide ja parkide … Jätkub

Mardo Lundver, Arvi Almaa ja Aleksander Kulešov autasustamisel. Foto: Rapla jooksuklubi

Rapla Võidujooksul said kaksikvõidu korraldajaklubi liikmed

Eile Rapla Jooksuklubi korraldatud 31. Rapla Võidujooksul võtsid kaksikvõidu korraldajaklubi liikmed Arvi Alamaa ja Mardo Lundver. Naiste arvestuses osutusid kiiremateks Täppsportlased. Alamaa võitis 5,8 km pikkuse distantsi tulemusega 17.24. Klubikaaslane Lundver kaotas talle 19 sekundiga. Võitja väljaselgitamiseks läks kahe konkurendi vahel rebimiseks. “Enne starti polnud ma üldse kindel oma hetkeseisus, kuna viimane rahvajooks oli kuu aega … Jätkub

Briti jooksja kolmas võit ja rajarekord Võidupüha maratonil

Täna Pärnumaal toimunud Võidupüha maratoni võitis kolmandat aastat järjest Jonathan Rosenbrier Suurbritanniast, kelle võiduaeg 2:36.06 tähistab uut rajarekordit. Briti jooksja eelmine ja mullu joostud rajarekord oli täpselt minuti jagu kehvem ehk 2:37.06. 2017. aastal, mil ta samuti maratoni võitis, sai ta lõpuajaks 2:39.12. „Kõikidel kordadel kui Pärnus olen jooksnud, on puhunud tugev vastutuul. Võitlesin ligi 40 … Jätkub

Rauno Laumets

Elva Südaööjooksul valitses ProRunner

21. juuni südaöösel anti Elvas start järjekordsele Elva Südaööjooksule, mille üldarvestuses kaks esimest kohta kuulusid spordiklubi ProRunnerile, naiste võit läks samale klubile. Meestest võitis esikoha klubiliige Rauno Laumets, kes läbis 10 km distantsi ajaga 31.45,9. “Panin kohe alguses korraliku tempo peale. Esimesed paar kilomeetrit tundus, et on teisigi huvilisi, kes tahavad ööpimeduses head aega joosta, … Jätkub