Viimased uudised

Arhiiv
Liina Tšernov . Foto: Marko Mumm/EKJL

Liina Tšernov võitis isikliku rekordiga 3000 m jooksus Eesti meistritiitli

Liina Tšernov võitis täna Tallinnas Lasnamäe kergejõustikuhallis jätkunud Eesti talvistel meistrivõistlustel naiste 3000 m jooksu isikliku siserekordi ja Eesti kõigi aegade kuuenda sisetulemusega 9.38,23. Tšernov, kes läks sama taktika peale välja nagu eile 1500 m jooksu soolojooksuga võites, juhtis tänast jooksu samuti algusest peale, minnes üksi uut isiklikku siserekordit üritama. Järgmised jäid temast poole ringiga … Jätkub

Rasmus Kisel. Foto: Marko Mumm/EKJL

800 m Eesti sisemeister Rasmus Kisel: sain kolmandal ringil “haamri”

Rasmus Kisel võitis täna Tallinnas Lasanamäe kergejõustikuhallis Eesti talvistel meistrivõistlustel meeste 800 m jooksu soolojooksuga, kuid tunnistas, et sai isiklikku rekordit üritades “haamri”. Kisel, kes hiljuti jooksis Belgias 800 m isiklikuks rekordiks 1.51,60, tõmbas stardist minnes täna kohe tempo üles, läbides pool maas ehk 400 meetrit ajaga 53,50. Ent lõpupoole tempo rauges ja finišisirgel jõudis … Jätkub

Tartu maratoni esimeste finiš. Foto: Adam Illingworth

Tartu maratoni võitis rajarekordiga soomlane Niko Koskela

Hoolimata viimase nädala soojakraadidest, sõideti täna legendaarne suusapidu Tartu maraton klassikalisel Otepää-Elva 63-kilomeetrisel rajal. Meeste konkurentsis läks võit esmakordselt Soome, kui tulises grupifinišis saavutas uue rajarekordiga 2:31.08 võidu soomlane Niko Koskela. Võitajaga sama minuti sees, vaid mõni sekund hiljem lõpetasid ka järgmised seitse meest. Soomlasele järgnesid prantslane Damien Tarantola (+1,4) ja šveitslane Fabio Lechner (+2,9). „Suurepärane on olla esimene soomlasest … Jätkub

Rene Zahkna. Foto: Jarek Jõepera

Rene Zahkna kerkis jälitussõiduga üheksa kohta

Rene Zahkna sai täna Ameerika Ühendriikides Salt Lake City’s jätkuval laskesuusatamise maailmakarikaetapil meeste 12,5 km jälitussõidus 29. koha, mis on tema karjääri parim tulemus. 38. kohalt jälitussõitu alustanud startinud Zahkna ei eksinud kolmandas tiirus, ülejäänutes pidi suusatama igaühes ühe trahviringi ning kaotas finišis võitjale +4.12,6. “Rada oli pehme ja raske oma sõitu teha. Möödumine läks … Jätkub

Tuuli Tomingas. Foto: Jarek Jõepera

Tuuli Tomingas jälitussõiduga kohta ei parandanud

14. kohalt täna Ameerika Ühendriikides Salt Lake City´s jätkunud laskesuusatamise MK-etapil naiste 10 km jälitussõidule startinud Tuuli Tomingas oma kohta ei parandanud ja lõpetas samal kohal, kuigi tal oli võimalus end esikümnesse suusatada. Liidrist 1.13 hiljem startinud Tomingas alustas hästi, lastes esimeses lamadestiirus kõik märgid alla ja vähendas vahet liidriga 45,5 sekundile ning kerkis 6. … Jätkub

Eesti meistrivõistluste kuldmedaliga Olavi Allase koos Argo Jõesoo, Deniss Salmjanovi ja Andi Noodaga. Kõik Enn Selliku õpilased. Foto: erakogu

Olavi Allase võitis oma esimese Eesti meistritiitli

Tartu spordiseltsi Kalev keskmaajooksja Olavi Allase võitis täna Tallinnas Lasnamäe kergejõustikuhallis Eesti talvistel kergejõustiku meistriivõistlustel meeste 1500 m jooksus oma esimese Eesti meistritiitli. Pikalt vedas jooksu Argo Jõesoo, kelle isiklik rekord on 4.01,13. Tema järel hoidsid teisele-kolmandale positsioonile Olavi Allase ja Deniss Šalkauskas. Kui joosta jäi veel kolm ringi otsustas Allase tempot tõsta ja jooksu … Jätkub

Liina Tšernov. Foto: Marko Mumm/EKJL

Liina Tšernov tuli soolojooksuga 1500 m Eesti sisemeistriks

Täna Tallinnas Lasnamäe kergejõustikuhallis alanud Eesti tavistel kergejõustiku meistrivõistlustel võitis naiste 1500 m distantsi soolojooksuga Liina Tšernov. 1500 m jooks algas Liina Tšernovi vedamisel. Iga ringiga ta aina kasvatas edumaad teise ees ning sai mõned jooksjad isegi ringiga kätte. Tšernovi lähim konkurent Kelly Nevolihhin täna starti ei tulnud, kuna on nädalapäevad olnud haige. Liina Tšernov … Jätkub

Rene Zahkna jõudis Salt Lake City´s jälitussõitu

Kui Eesti naistest jõudsid eile USA-s Salt Lake City’s laskesuusatamise maailmakarikaetapil sprindistantsil MK-punktidele kõik seal startinud, siis meestest suutis seda täna vaid Rene Zahkna, kes sai 10 km sprindidistantsil 38. koha. Nii lamades- kui ka püstitiiru järel ühel trahviringil käinud Zahkna kaotas finišis liidrile +1.48,2. Eestlastest pääses homsesse jälitussõitu lamadestiirus samuti kahel korral eksinud Martin Remmelg, … Jätkub