Viimased uudised

Arhiiv
Pika distantsi meeste esikolmik. Foto:

Orienteerumise pika raja Eesti meistrid on Kristo Heinmann ja Evely Kaasiku

Orienteerujate hooaja viimasel kodumaisel tiitlivõistlusel, Eesti meistrivõistluste pikal rajal tulid Põlvamaal Veskimõisas meistriteks Evely Kaasiku (OK JOKA) ja Kristo Heinmann (OK Ilves). Naiste 13,6 km 32 kontrollpunktiga  rajal järgnesid Kaasikule (2:03.21) Eleri Hirv (OK Võru; 2:08.27) ja Margret Zimmermann (OK Kape; 2:11.27). Nii Kaasiku kui Hirv tunnistasid finišis, et pikk hooaeg on olnud väsitav ning … Jätkub

rakvere

35. Rakvere rahvajooksu võitsid Ilja Nikolajev ja Liis-Grete Arro

Eile toimus 35. Rakvere rahvajooks, mille 10 km pikkuse distantsi võitsid Ilja Nikolajev ja Liis-Grete Arro. Nikolajev võitis jooksu suure eduga järgmise lõpetaja ees, läbides distantsi ajaga 31.44. Teiseks tulnud Dmitri Aristov jäi temast maha üle kahe minuti, Aristovi aeg 34.04. Kolmas koht kuulus Taavi Kilkile 34.09-ga. Naistest võitis jooksu Liis-Grete Arro (Täppsportlased) ajaga 39.13. … Jätkub

Margus Kirt. Foto: Andrus Mutli

Margus Kirt tuli M50 vanuseklassis 1500 m jooksus maailmameistriks (video)

Margus Kirt võitis täna Hispaanias Malagas veteranide maailmameistrivõistlustel M50 vanuseklassis 1500 m jooksu finaalis kuldmedali ajaga 4.16,66. Finaali pääsemiseks pidi Kirt eile kaasa tegema eeljooksus. Kokku peeti 1500 m kuus eeljooksu. Kirt startis 4. eeljooksus, mille võitis kindlalt ajaga 4.24,77 ja pääses otse edasi tänasesse finaali. Kui 800 m jooksu finaalis, kus Kirt võitis pronksi, … Jätkub

Tartu Rattamaratoni võitja finiš. Foto: Kaimo Puniste

Haarava lõpuga Tartu Rattamaratoni võit läks Leetu

Täna sõidetud 21. Tartu Rattamaratoni pikima, 89 km distantsi võitis leedulane Eimantas Gudiškis (2:35.48). Tulises finišiheitluses saavutas teise koha Caspar Austa ning kolmandana lõpetas võitja kaasmaalane Arnoldas Valiauga (+0.07). Legendaarne Otepää-Elva trass oli ratturite sõnul viimaste päevade vihmahoogude tõttu natuke märg, aga võrreldes eelmise aastaga siiski tunduvalt kuivem ja kiirem. Sõit ise kulges vägagi rünnakuterohkelt. Esimesse teeninduspunkti Matule (12,3 km peal) tuli … Jätkub

Eliud Kipchoge Berliini maratoni finišis. Foto: Scanpix

Eliud Kipchoge püstitas Berliini maratonil võimsa maailmarekordi (video)

Olümpiavõitja keenialane Eliud Kipchoge võitis täna Berliini maratoni maailmarekordilise tulemusega 2:01.39. Eelmine tippmark 2:02.57 kuulus aastast 2014 tema kaasmaalasele Dennis Kipruto Kimettole, mis samuti joostud Berliini maratonil. Tempomeistrite vedamisel läbis Kipchoge täna Berliinis esimesed 5 km ajaga 14.24, 10 km 29.21-ga ja 15 km 43.38-ga. Pärast seda astusid kaks “jänest” kõrvale ja viimane aitas keenialast poole … Jätkub

Karel Hussar Kütioru maastikul. Foto: Võrumaa Spordiliit

Karel Hussar võttis Kütioru maastikujooksul klubikaaslase ees võidu

Võrumaa pikamaajooksusarja eelviimase ehk 11. etapina täna toimunud 7. Kütioru maastikujooksu 9 km pikkuse põhidistantsi võitis Karel Hussar (TÜASK) klubikaaslase Kenny Kivikase ees, naistest osutus kiireimaks Marion Tibar (Head Inimesed). Hussar läbis võistlusmaa ajaga 32.02. Tema järel sai teise koha Hussari klubikaaslane Kenny Kivikas 32.27-ga. Esimesel kilomeetril tehnilisel laskumisel jooksis Kenny Kivikas Karel Hussari eest … Jätkub

Ultima Thule maratoni kolm kiiremat meest autasustamisel. Foto: Ahto Jakson

Margus Luhtoja võitis teise Ultima Thule maratoni järjest

Alles eelmisel pühapäeval Tallinna Maratonil jooksnud Margus Luhtoja võitis täna Saaremaal III Ultima Thule maratoni, kusjuures see on tema teine võit järjest Saaremaal. Naistest võitis maratoni Maret Müür Järvamaalt. Luhtoja mõtles veel hommikul numbrit välja võtma minnes, kas üldse starti lähebki, kuid otsustas siiski jala joonele panna. Pea pool distantsi jooksis mees poolmaratoni võistlejatega koos, … Jätkub

Orienteerumispäevak

Tallinna orienteerumispäevakud lõpetasid 12 170 osaluskorraga

RMK Eestimaa orienteerumispäevakute suurim sari, Tallinna orienteerumisneljapäevakud lõpetas tänavuse hooaja 12 170 osaluskorraga. 13. septembril Kadrioru pargis toimunud käesoleva hooaja viimasest, 22. neljapäevakust võttis osa 599 metsajooksuhuvilist, kes viisid tänavuse osaluskordade arvu viimaste hooaegade kõrgeimale tasemele – keskmiselt 553 päevaku kohta ning kokku siis lausa 12 170 osaluseni. Võrreldes 2017. aastaga tõusis startide koguarv 10%. … Jätkub