Viimased uudised

Arhiiv
Pildil Raido Ränkel. Foto: Postimees/Scanpix

Eesti võistkond sai olümpial meeste teatesõidus 12. koha

Eesti nelik sai täna Lõuna-Koreas PyeongChangi taliolümpiamängudel meeste 4×10 km teatesõidus 14 meeskonna konkurentsis 12. koha. Avavahetust sõitnud Andreas Veerpalu jäi esimese 3,3 km järel liidrist maha 5,5 sekundiga, kuid staadionilt ära minnes suutis uuesti grupi sabast kinni võtta. 5 km peal vahe siiski suurenes ja eestlane kaotas liidrile 19 sekundiga. Poolteist kilomeetrit hiljem kasvas … Jätkub

Andi Noot võitjana üle lõpujoone. Foto: Marko Mumm/EKJL

Andi Noot võttis Allar Lambilt võimaluse neljandaks kuldseks duubliks

Andi Noot ei andnud täna kolm aastat järjest nii 1500 m kui 3000 m distantsil Eesti meistriks tulnud Allar Lambile võimalust kuldse duubli lainel jätkata ja võitis tema ees 1500 m jooksu. Lasnamäe kergejõustikuhallis Eesti talviste meistrivõistluste 1500 m teise ehk tugevama jooksu esimestest meetritest pandi kõva tempo peale. „Jänesena“ kiirust kruvinud Deniss Salmijanov vedas … Jätkub

Kelly Nevolihhin. Foto: Marko Mumm/EKJL

Kelly Nevolihhin võitis 1500 m jooksus Eesti meistritiitli

Kergejõustikuklubi Vike esindaja Kelly Nevolihhin võitis täna vaatamata kergele haigestumisele Tallinnas Lasnamäe kergejõustikuhallis alanud Eesti talvistel meistrivõistlustel naiste 1500 m jooksu. Jooks algas aeglase tempoga. Gruppi vedas Marika Turb, kuid poolteist ringi hiljem läks ette Kelly Nevolihhin. Kui joosta jäi kaks ringi, võttis vedamise enda peale Brit Rammul. Ka viimane ring algas tema juhtimisel. Tagasirgel … Jätkub

Karel Tammjärv. Foto: Postimees/Scanpix

Elusõidu teinud Karel Tammjärv sai olümpial 22. koha

Karel Tammjärv tegi täna Lõuna-Koreas PyeongChangi taliolümpiamängudel meeste eraldistardiga 15 km suusatamise vabatehnikasõidus oma elu parima tulemuse, saades 22. koha. Ta kaotas võitjale 1.45,5.„Elu parim tulemus tiitlivõistlustel, abiks ikka. Kõik jäi rajale, aga I-le täppi ei suutnud panna. Ümmargune TOP-20 jäi nelja sekundi kaugusele. Tahtnuks ikka ümmarguse 20 hulka, aga rahul olen ka 22. kohaga. … Jätkub

Tiidrek Nurme jooksmas Birminghami maratonil. Korraldajate foto

Tiidrek Nurme: maraton ja tütre sünd 48 tunni jooksul

11. veebruaril Ameerika Ühendriikides Alabama osariigis Birminghami maratoni uue rajarekordiga 2:18.40 võitnud Tiidrek Nurme kiirustas pärast maratoni kohe koju, jõudes õigel ajal kolmanda lapse sünni juurde. Tiidrek Nurme abikaasas Maili Nurme sünnitas 13. veebruaril kell 10.03 tütre Lili. “Kõik pereliikmed on rõõmsad ja terved. Sünnitustegevus algas kõigest kaks tundi pärast minu koju saabumist Birminghami maratonilt. Need  … Jätkub

Jekaterina Patjuk jooksmas 2015. aastal Eesti meistrivõistlustel. Foto: Marko Mumm/EKJL

Hispaanias krossi jooksnud Patjuk jääb Eesti meistrivõistlustelt eemale

Jekaterina Patjuk, kes sai Hispaanias Kataloonia murdmaajooksu meistrivõistlustel 9. koha, peab viirushaiguse tõttu sel nädalavahetusel toimuvad Eesti talvised meistrivõistlused vahele jätma. Patjuk läbis 11. veebruaril Hispaanias ligi 10 km pikkuse raja ajaga 36.54. Ta kattis kilomeetreid keskmiselt 3.50-ga. Võitja ajaks fikseeriti 34.34. Kokku lõpetas jooksu 46 naist. Patjuki kutsus Hispaaniasse krossi jooksma üks hispaanlane. „Mõtlesin, et … Jätkub

Kolm kiiremat naist Radissoni trepijooksul. Foto:  Erkki Viljarand

Radissoni trepijooksul sündisid rajarekordid

Eesti trepijooksu karikasarja teisel etapil – 12. veebruaril toimunud Radissoni hotelli paarisjooksul tehti ajalugu, sest nii meeste kui naiste võitja püstitasid individuaalarvestuses rajarekordid. Meestest jooksis kõige kiiremini 26. korrusele Rauno Tiits ajaga 1.58. Tegemist on uue rajarekordiga. Varasem parim tulemus kuulus neli sekundit kehvema ajaga samuti Tiitsi nimele. „Väga vinge võistlus. Kaks soomlast tulid siia … Jätkub

Rahvusraamatukogus on nüüd külastajatele ja töötajatele siseterviserada “RRRADA”.

Tänasest on Eestis juba 50 siseterviserada!

Eesti Terviserajad SA eestvedamisel on hoonetesse üle Eesti maha märgitud juba 50 siseterviserada, mis kutsuvad inimesi rohkem liikuma. Hoonetesisesed rajad on igapäevaselt kättesaadavad juba 55 000 inimesele, kes neis majades liiguvad. Uued siseterviserajad avatakse täna Eesti Rahvusraamatukogus ning Põhja-Eesti Regionaalhaiglas. “Terviseradade ehk kodulähedaste liikumisvõimaluste loomine on olnud meie eesmärk juba 13 aastat ning EV100 puhuks on … Jätkub