Viimased uudised

Arhiiv
Birgit Pihelgas (vasakul) ja Kelly Nevolihhin 1500 m jooksu autasustamisel. Foto: erakogu

Allar Lamp ja Kelly Nevolihhin võitsid SELLi mängudel 1500 m jooksu

Tartus Tamme staadionil toimusid 18.-19. mail rahvusvahelised üliõpilaste mängud (SELL), kus Eestile tõid 1500 m jooksus esikoha Allar Lamp ja Kelly Nevolihhin. Võistlustel Tartu tervishoiu kõrgkooli esindanud Allar Lamp jooksis distantsi ajaga 3.57,10, edestas lähimat konkurenti Lätist alla sekundi. “Jooksin viimased 300 meetrit, muidu läks lonkimiseks. Lõpusirgel möödusin lätlastest. Mul jäi pärast Kohila 3000 m seeriajooksu … Jätkub

Tiidrek Nurme. Foto: Postimees/Scanpix

Tiidrek Nurme sai elu teise tulemusega Euroopa 10 000 m karikavõistlustel 20. koha

Tiidrek Nurme startis eile hilisõhtul Eesti ainsa esindajana Londonis Parliament Hill staadionil Euroopa 10 000 m karikavõistlusel, kus sai 20. koha ajaga 29.05,49. Isiklikust rekordist jäi tal puudu 6 sekundit. Nurme tippmark on 28.59,88, mille jooksis 2013. aastal. Eilset võistlust nimetatakse veel “Night of the 10 000 m PBs”. Eesti aja järgi algas jooks kell … Jätkub

Kaia Lepik pärast Soomes joostud poolmaratoni. Foto: erakogu

Kaia Lepik Helsingis poolmaratonil isikliku rekordiga kolmas

Klubi Täppsportlased naiste esinumber Kaia Lepik sai täna Soomes Helsinki City Run raames toimunud poolmaratoni distantsil isikliku rekordiga 1:22.57 kolmanda koha. Lepiku varasem tippmark oli 1:24.43. Poolmaratoni võitis soomlanna Suvi Miettinen ajaga 1:19.43. Enne Kaia Lepikut jõudis teisena finišisse veel üks soomlanna Maria Söderström 1:22.29-ga. Kolmandale kohale tõusis eestlanna poolel maal, kui möödus grupist, kus jooksis … Jätkub

Gert Jõeäär Tallinna Rattamaratoni võitjana finišis. Foto: Viktor Tund

21. Tallinna Rattamaratoni võitsid Gert Jõeäär ja Greete Steinburg

Bosch Eesti maatikurattasarja kolmanda etapi, täna Kõrvemaal toimunud 21. Tallinna rattamaratoni 47 km pikkuse põhisõidu võitis ajaga 1:37.17 Veloplusi tiimi sõitja Gert Jõeäär. Esikolmikusse mahtusid veel Red Bike / Wilo tiimi esindaja Raido Saar (1:38.34) ja Sportland Bottecchia tiimi sõitja Sten-Erik Ottender (1:39.29). Veloplusi sõitja Peeter Tarvis (1:39.31) tuli neljandaks ning Team Amps sõitja Alges … Jätkub

Liina Tsernov Maijooksul. Foto: Postimees/Scanpix

Liina Tšernov võitis kolmandat korda järjest Maijooksu

Täna Tallinnas lauluväljakult alanud ja seal samas lõppenud 7 km pikkuse Maijooksu võitis kolmandat korda järjest Liina Tšernov klubist Jooksupartner isikliku rekordiga 23.28. Mullu läbis Tšernov distantsi 23.35-ga. Kokku on ta võitnud Maijooksu neli korda. Rajarekord 22.43 kuulub 2014. aastast Jekaterina Patjukile. Liina Tšernovile, kes naases äsja treeninglaagrist Lõuna Aafrika Vabariigist, pakkus konkurentsi 13-aastane Luna-Aleksandra … Jätkub

PÄrnu Kahe Silla Jooks eelmisel aastal. Foto: Viktor Tund

Kahe Silla jooksul selguvad U20 Eesti meistrid maanteejooksus

Pärnu Kahe Silla Klubi korraldab koostöös Kergejõustikuliiduga 2. septembril Eesti linnajooksude sarja kuuenda etapina kavas oleval Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksul esimesed alla 20aastaste noorte 10 kilomeetri maanteejooksu Eesti meistrivõistlused. “Tiitlivõistluse Pärnusse tulek on märgiline tähendusega, viidates ühtlasi aspektidele, et Pärnus on kiire rada, tasemel korraldus ning muidugi sportlikus mõttes karm konkurents. Tõsised spordisõbrad teavad, … Jätkub

Meeste 3000 m jooksu kolm kiiremat: Olavi Allase, allar Lamp ja Mark Abner. Foto: Toomas Tarm

Allar Lamp võitis isikliku rekordiga EV 100 staadionisarja avaetapi

Allar Lamp võitis eile Kohilas Eesti Vabariik 100 staadionisarja esimese etapina kavas olnud 3000 m jooksu isikliku rekordiga 8.14,56. Kuna kohal oli suur osa Eesti jooksuparemikust ja lisaks Kohila seerijajooksul osalevad arvukad harrastusjooksjad, tuli pidada neli jooksu. Meeste tugevamas jooksus vedas esimesed 2000 m “jänest” teinud Tiidrek Nurme, kes läbis esimese kilomeetri 2.37-ga. Laupäeval ootab Nurmet ees … Jätkub

Gert Jõeäär eelmise aasta Tartu GP-l. Foto: Ardo Säks