Ainsa pikamaajooksjana saab spordistipendiumi Kaur Kivistik

Kaur Kivistik. Foto: EKJL
Kultuuriminister Rein Lang kinnitas riigi spordistipendiumide komisjoni ettepaneku ja määras teisel poolaastal riikliku spordistipendiumi kokku 72 sportlasele. Pikamaajooksjatest saab ainsana stipendiumi mullu Euroopa meistrivõistlustel 3000 meetri takistusjooksu finaali jõudnud ning tänavu U-23 EM-il viienda koha saavutanud Kaur Kivistik. Stipendiumi suuruseks on talle 140 eurot kuus. Vastavalt VII Eesti Spordi Kongressil kokkulepitule on riiklikud spordistipendiumid mõeldud eelkõige tippspordi järelkasvu toetuseks.
Järgmise stardi teeb Kaur Kivistik juba homme Tartu sügisjooksul eesmärgiga 10 km distants võita. „Kehvema tulemusega, kui võit rahule ei jää,“ ütles Kivistik. 22-aastane Eesti parim takistusjooksja on alustanud ettevalmistusega uueks hooajaks ning Tartu sügisjooks on tema sõnul osa ettevalmistusest.
„Tartu on minu kodulinn ning miks mitte sõprade-tuttavate ees võistlust nautida. Sügisel osalen rahvajooksudel väga tihti, peaaegu igal nädalavahetus leidub mõni võistlus, kus osaleda. Kevadel, kus põhirõhk on staadionihooajaks ettevalmistusel, ei jää aega rahvajooksudel osaleda,“ sõnas Kivistik.
Kivistik, kes on poolmaratoni läbinud isegi nii kiire ajaga kui 1:05,36, otsustas Tartus võistelda just 10-kilomeetrisel Sügisjooksul, sest see ei nõua nii pikka taastumisaega: „Kui valiksin pikema distantsi, kannataks natukene minu edasised treeningud, peaksin neid edasi lükkama. 10 km ei ole nii pikkuselt kui ka ajaliselt eriti pikk distants ja hästi treenitud võhmamehed taastuvad sellest ruttu“.
JOOKSUPORTAAL